Zvezda ubedljiva u Subotici, Milan Borjan iznet sa terena

Prvi meč Spartaka na renoviranom Gradskom stadionu u Subotici završen je ubedljivom pobedom Crvene zvezde rezultatom 0:3. Međutim, nije sve prošlo idealno za aktuelnog srpskog šampiona s obzirom da je Milan Borjan zbog povrede iznet sa terena početkom drugog poluvremena.

Nije mnogo trebalo crveno-belima da zaprete ekipi Predraga Rogana pošto su već u 12. minutu propustili fantastičnu priliku kada je El Fardu Ben iskoristio proigravanje Marka Marina u šesnaestercu i šutirao po zemlji u suprotan ugao, a iako je golman Ostojić već savladan, lopta je pogodila stativu.

Spartak je ubrzo odgovorio akcijom po desnom krilu pošto je David Dunđerski nakon utrčavanja šutirao preko gola, ali Zvezda je dodatno ubrzala tempo igre, pa je stvorila dve sjajne šanse. Najpre je Goran Čaušić umalo petom zatresao mrežu domaćina, da bi malo kasnije Stefan Hajdin, koji je igrao na poziciji levog beka, aktivirao Bena.

Napadač sa Komorskih ostrva čisti prostor za šut, ali ovoga puta pogađa prečku. Ipak, Zvezda je do vođstva stigla već u 36. minutu. Veljko Simić je prošao po levoj strani i centrirao za Pavkova koji promašuje loptu glavom, dok je na drugoj strani dočekuje Marko Gobeljić i preciznim i snažnim udarcem pogađa za 0:1.

Sastav Vladana Milojevića se tu nije zaustavio već je nastavio sa napadima, što se crveno-belima isplatilo četiri minuta kasnije kada je Ćalasan srušio Pavkova u kaznenom prostoru i skrivio jedanaesterac, a Benu ovoga puta nije bilo teško da sruši Ostojića.

Najveći problem koji Zvezda nosi iz ovog susreta tiče se povrede golmana Milana Borjana koji je posle nezgodnog pada u 52. minutu iznet na nosilima, dok je umesto njega ušao Zoran Popović.

PSŽ stiže na Marakanu!

To nije sprečilo ovogodišnjeg učesnika Lige šampiona da nastavi sa agresivnim stilom, pa je već u 69. minutu bilo 0:3. Hajdin se odlično ubacio po krilu, a zatim pronašao Bena koji iz prve gađa u donji levi ugao golmana Spartaka, postiže svoj drugi gol na meču i praktično potvrđuje 17. trijumf Zvezde u šampionatu.

Subotičani su nakon tog gola postali nešto angažovaniji u ofanzivi. Napadač Spartaka Nemanja Obradović imao je vrlo dobru šansu u 75. minutu kada je pokušao da lobuje Popovića, ali je pogodio prečku.

Ipak, stigao je domaćin do gola u prvoj utakmici na renoviranom Gradskom stadionu, a strelac je bio Čečarić koji je u poslednjem minutu regularnog dela obezbedio prihvatljiviji poraz svog tima.