Zvezda strepela 39 minuta, Beron ipak poveo ka pobedi i polufinalu!

Zvezda

Mučila se Crvena zvezda ceo meč, nisu uspevali da odgovore raspoloženom protivniku, ali su uprkos svemu uspeli da ostvare pobedu nad Dinamikom i plasiraju se u polufinale Kupa Radivoja Koraća – 75:70.

Ekipa Milana Tomića je bila na konopcima, imao je Dinamik prednost i na pola minuta do kraja susreta, ali su u haotičnoj završnici ispustili šampiona Srbije iz svojih ruku. Meč je obeležio loš šut crveno-belih iz igre, tek 37 odsto, ali su na krilima Bilija Berona i važnih trojki Dejana Davidovca uspeli da obezbede meč protiv Mege Bemaks.

Crvena zvezda nije u meč ušla dovoljno snažno, a nadahnuti Dinamik je od starta želeo da se pokaže pred šampionom Srbije. Vođeni raspoloženim Milošem Glišićem vrlo brzo su uspostavili rezultatsku prednost koja je do poluvremena postepeno rasla. Crveno beli su u prvih 20 minuta igre prednost imali samo kada su poveli 3:2 na samom početku susreta i od tada nisu imali rešenja za rivala.

Glišić je u prvom poluvremenu ubacio 13 poena, dok je Petar Rakićević već tada imao osam poena, sedam skokova i pet asistencija. Uz odličan šut iz igre Dinamika, Zvezde je stalno pokušavala da koliko toliko smanji prednost. Ipak, na poluvreme se otišlo sa 39:30 za Dinamik.

Bili Beron je jedini delovao koliko-toliko dobro, a Zvezda je povremeno suviše forsirala šut za tri poena. Želeli su da što pre istope prednost Dinamika i stvari postave na svoje mesto. Međutim, 18 šuteva je izrodilo samo pet trojki, dve manje od protivnika i zaostatak od devet poena na poluvremenu mogao je da bude i veći.

Uspeo je Milan Tomić da učini da njegovi igrači zaigraju nešto agresivnije. To je donosilo neke lake poene, ali ne i da u potpunosti zaustavi napad Dinamika. Nastavile su da stižu trojke, nastavila je i Zvezda da se muči u reketu rivala, pa je i prednost Dinamika rasla do +13.

U poslednju deonicu se ušlo sa 58:48 za Dinamik, ali crveno-beli otvaraju četvrtinu serijom 8:0 i odmah uvode meč u neizvesnu završnicu. Posle samo dva poena u prvih pet minuta, Dinamik je nekako uspevao da održi minimalnu prednost, da bi lošu seriju u napadu trojkom konačno prekinuo Dušan Kutlešić svojim prvim poenima na meču.

Davidovac na drugoj strani uzvraća trojku, da bi napadi Dinamika postajali sve haotičniji i slabije organizovani. Crvena zvezda konačno stiže do +2 na minut i 28 sekundi do kraja susreta, ali Vuletić posle tajm-auta vraća prednost Dinamiku važnom trojkom.

Imao je Dinamik 70:69 na 36 sekundi do kraja, ali je Dušan Beslać na 24 sekunde do kraja napravio nesportski faul nad Dobrićem. Ovaj pogađa oba bacanja, da bi u narednom napadu i Beron pogodio dva penala. Dinamiku je do kraja ostalo 19 sekundi da nadoknade tri poena razlike, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Na kraju je presudila mirnija završnica Zvezde i čak 17 pogođenih penala, dok je Dinamik samo četiri puta šutirao slobodna bacanja.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Beron sa 21 poenom, dok su po 13 ubacili Davidovac, Simanić i Dobrić. Na drugoj strani, slabe partije su pružili Kešelj, Cirbes i Perperoglu, ne uspevši da upišu poene iz igre. U ekipi Dinamika je daleko najbolju partiju odigrao Glišić sa 23 poena, devet skokova i šest asistencija, dok je Vulikić dodao 13 poena.

Zvezda će u subotu igrati protiv Mege u drugom polufinalu, a na teren će pre njih izaći Partizan i FMP.