ZVEZDA UNIŠTILA SPLIT: Crveno-beli silovito otvorili novu sezonu!

crvena zvezda-split-aba liga-rezultat
Dokle može Zvezda u Evroligi ove sezone? (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda opravdala je ulogu favorita protiv ekipe Splita na otvaranju ABA lige i slavila ubedljivim rezultatom 97:61!

Zvezda je bila bolja u prvom kolu regionalnog prvenstva i demonstrirala silu protiv ekipe iz Hrvatske.

Ukoliko mislite da Zvezda može da osvoji Evroligu, Meridian vam nudi NAJVEĆU KVOTU NA SVETU – 112,41

Treba napomenuti da na ovom meču u sastavu nisu bili Davidovac, Dobrić, Lazić, Vajt i Uskoković, a šansu su dobili novajlije Popović i Gušić.

Pružili su košarkaši Splita kakav takav otpor u prvoj četvrtini aktuelnom šampionu, a najzaslužniji što se domaća ekipa nije više odlepila u ovom periodu bio je iskusni Kedžo, koji nije imao promašaj iz igre. Ipak Zvezdi je pripao ovaj period igre rezultatom 22:16.

Drugi period igre protekao je u apsolutnoj dominaciji čete Dejana Radonjića. Rastrčali su se domaći košarkaši, pa smo tako videli lepu košarku sa puno kontra napada. Na sve to namestili su Lazarević i Volters nišanske sprave i bili precizni van linije 6,75, te dodatno uvećali razliku.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 53:28 u korist Crvene zvezde.

Sjajno je Holins otvorio drugo poluvreme sa dve pogođene trojke, a i dalje je aktuelni šampion igrao neverovatnu odbranu. Lazarević je bio odličan i nekoliko puta osvajao loptu u odbrani, što je rezultiralo kontrama koje su uspešno realizovali igrači Zvezde. Evidentno je u ovom periodu bilo da će se Split boriti za što bezbolniji poraz.

Rutinski je domaća ekipa privela i ovaj period u svoju korist rezultatom 22:13, a sjajnu rolu u trećoj četvrtini imao je Nikola Ivanović koji došao do 13 poena i tako postao najefikasniji igrač ovog susreta.

Dobro je ekipa Splita otvorila poslednji kvartal, trojkom i zakucavanjem, međutim usledio je odgovor mladog Popovića. Opet se u ovom periodu istakao Lazarević svojim defanzivnim umećem i pomogao svojoj ekipi da rutinski meč privede kraju.

Meč je završen ubedljivom pobedom domaćina rezultatom 97:61 !

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Ivanović sa 20, Lazarević sa 13, Cirbes sa 12, Kuzmić i Holins sa po 11 poena.

Dok je kod gostiju jedini dvocifreni bio Čampara sa 10 poena.

IZNENAĐENJE NA STARTU ABA LIGE: Cibona u gostima porazila Mornar!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23