Zvezda slavila u Mitrovici, Mega nedovoljno dobra za lidera!

(credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Čak i nakon punog kruga u ABA ligi, Crvena zvezda ne zna za poraz. Na polusezoni regionalnog takmičenja crveno-beli imaju maksimalan učinak. Zvezda je večeras slavila u Sremskoj Mitrovici, na gostovanju Mega Bemaksu (68:78).

Ekipa Milana Tomića upisala je 11. trijumf i tako produžila svoju pobedničku seriju. Još uvek crveno-bela ekipa ne zna za poraz, a sada smo tačno na polovini regularnog dela sezone. Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela, Mega Bemaks, ima skor 7-4.

OLIMPIJA ILI KRKA?

Zvezda je tokom većeg dela meča imala dvocifrenu prednost. Do nje je stigla još u drugom delu prve četvrtine i ljubomorno je čuvala do samog finiša. Uz nekoliko serija zbog kojih je oscilirala razlika je išla i na +20 i na jednocifreno vođstvo srpskog šampiona.

Meč je otvorila monstuozna blokada Boriše Simanića koji u poslednje vreme igra sve više i sve bolje. Tomić mu očigledno veruje a Simanić vraća za minute koje dobija. Reglend je već na početku pogodio za tri poena, što je bio prvi koš na utakmici.

Domaćin je u meč ušao previše opušteno pa su prvi faul napravili tek nakon šest minuta igre. Tada je prednost već bila na strani gostiju iz Beograda. Jedini problem za njih u tim trenucima bile su tri lične greške Džoa Reglenda.

Ipak, prednost koju su stekli nisu gubili ni u drugih deset minuta. Tada je na poziciji plejmejkera bio Nenadić, što je znalo da napravi problem u ranijim mečevima. Večeras to nije bio slučaj, pa je Zvezda iskoristila priliku da se serijom odlepi na ubedljivu razliku.

Na meču se u tim momentima pojavio i Stratos Perperoglu, kasnije najefikasniji igrač susreta. Mega je, sa druge strane, u napadu potpuno nestala. Samo deset postignutih poena tokom druge četvrtine značili su +17 za Zvezdu na poluvremenu.

Simanić je trojkom otvorio nastavak meča za plus 20 u hali Pinki, a Ognjen Čarapić nakon nekoliko sekundi vratio istom merom. Tehnička Dejanu Milojeviću, kada je tražio gledanje snimka, potpuno je smirila utakmicu. Ili barem ovu četvrtinu.

Kada je delovalo da je sve gotovo u Sremskoj Mitrovici, Mega Bemaks je počeo da igra! Poslednjih deset minuta su doneli neka mnogo bolja rešenja u napadu za njih i razlika je počela da pada. Prva skoro četiri minuta nije bilo poena za crveno-bele, a domaći tim je to koristio.