Zvezda slavila u crno-belom Pioniru, Perperoglu pokazao klasu!

(credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Partizan je bio domaćin prvog ovosezonskog Večitog derbija u košarci, ali je slavio gost. Crveno-beli pobedili su rezultatom 77:71. Zvezda je na taj način sačuvala maksimalan učinak i nakon devet odigranih kola u ABA ligi ove sezone.

Fantastična atmosfera, kakvu navijači Partizana znaju da naprave, danas nije poogla njihovim ljubimcima. Iako se pesma čula svih 40 minuta, Zvezda se nije uplašila buke. Prvo je to demonstrirao Džo Reglend koji je meč otvorio sa sedam poena.

JOŠ ČETIRI MEČA U ABA LIGI!

Oba trenera su napravili izmene u startnim petorkama. Tomić je promenio po prvi put u sezoni, pa su šansu dobili Perperoglu, igrač ove utakmice i Majkl Odžo. Trinkijeri je na parket od prvog minuta poslao Novicu Veličkovića, kapitena.

Reglend je briljirao na jednoj strani, ali šta onda reći za otvaranje meča Lendejla. Tri šuta za tri poena i sva tri pogotka. Odžo nije mogao da izlazi visoko da ga čuva, pa se centar iz Australije veoma brzo razigrao. Uskoro mu se pridružio i Stefan Janković.

Iako je Zvezda bolje počela meč, rafalna paljba igrača sa unutrašnjih pozicija donela je prednost Partizanu. Ušao je kasnije i Gagić, koji je igru uneo u reket i jednom fantastično zakucao preko Cirbesa. Nakon uvodnih deset minuta, crno-beli su imali prednost.

Najviše zahvaljujući odličnom šutu, jer su za tri pogađali 6/9! Svih šest trojki su u tim momentima pogodili Janković i Lendejl, pa je prednost posle prve četvrtine bila sedam poena! Retko je Partizan uspevao ponovo da stigne do nje.

MEGA DOČEKUJE CIBONU!

Drugu četvrtinu obeležile su tri lične greške Branka Lazića. Zapravo, sa onom jednom iz prvog dela, Zvezdin kapiten je prerano otišao na hlađenje. U nastavku se nije vraćao na teren a i bez njega u postavi Zvezda je igrala dobru odbranu. Partizan je tek nakon četiri minuta postigao poene.

U ovom periodu igre postalo je jasno ko će odlučiti ovaj meč. Stvari je u svoje ruke uzeo Stratos Perperoglu, čovek kog kroz karijeru karakterišu dobre partije u velikim mečevima. Često su ga osporavali navijači Zvezde, ali ovakvim partijama kupuje sebi kredit!

Do poluvremena su crveno-beli prednost spustili na samo tri poena, što je bilo izuzetno povoljno za njih. Čini se da je domaćin previše jeftino ispustio šansu da napravi veću zalihu pred odmor. To im se kasnije i obilo o glavu.

Stratos je potpuno eksplodirao u trećem periodu. Meč je završio sa 4 pogotka iz isto toliko šuteva za dva poena i sa pet postignutih trojki! Ukupno 25 postignutih poena, čak šest više od Reglenda i sedam više od Lendejla, najboljeg strelca Partizana.

Partizan je tokom treće četvrtine uspeo da postigne samo deset poena. Još bolji podatak za opis njihove igre je brojka od čak osam izgubljenih lopti, samo u toj četvrtini. Previše, pogotovo za ekipu koja je u prvih 20 minuta tri puta poklonila loptu protivniku.

Zvezda je uspela da ode i na dvocifrenu prednost, a Partizan se vraćao do kraja tog dela igre. Priliku za potpuni povratak crno-beli su imali nakon tehničke greške Tomića, kada je dirao loptu koja je bila u igri. Nisu iskoristili to na najbolji način i meč je otišao u drugu krajnost.

Na oko tri i po minuta pre kraja meča Zvezda je stigla i do petnaest poena prednosti. Razigranom Stratosu Perperogluu se priključio Reglend i njih dvojica su sami odlučili meč. Partizan je u tim trenucima delovao previše neiskusno.

TU SU I POENI KOŠARKAŠA!

Nije više na terenu bilo Novice Veličkovića a malo minuta je dobio i Stefan Janković. Zagorac je više imao lotpu u rukama, skinuo je i masku, ali prednost nije uhvaćena. Na kraju, prvi ovosezonski derbi završen je rezultatom 71:77 u korist Zvezde.

Crvena zvezda ostaje prva na tabeli ABA lige sa devet pobeda iz devet odigranih susreta. Partizan je nakon ovog meča stigao do negativnog učinka i sada crno-beli imaju četiri pobede i pet poraza. Ukoliko Cedevita i FMP zabeleže pobede, Partizan bi pao na šesto mesto na tabeli.