ZVEZDA “PLATILA” KANGINE GLUPOSTI: Crveno-beli će prolaz tražiti u Moldaviji!

zvezda-šerif-liga-šampiona
Zvezda remizirala sa Šerifom u Beogradu (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je u prvoj utakmici trečeg kola kvalifijacija za Ligu šampiona odigrala jedan veoma neugodan meč protiv Šerifa iz Moldavije. Gejlor Kanga će brzo želeti da zaboravi večerašnji duel…

Nakon velike borbe aktuelni šampion Srbije remizirao je sa Šerifom na domaćem terenu rezultatom 1:1.

Trener Šerifa je najavio da njegov tim nije turstički došao u Beograd. Moldavci su stvarno tokom svih 90 minuta pokazali neverovatnu borbenost sa puno trčanja i fizičke igre.

Tim sa stadiona “Rajko Mitić” je od samog početka utakmice nemetnuo svoj ritam igre, ali to nije bilo dovoljno da na vreme postigne pogodak.

Crveno beli su lako dolazili do gola Šerifa, Katai i Falko su se odlično ubacivali između defanzivnih linija Moldavaca, ali se osetio nedostatak koncetracije pri samoj realizaciji.

Prvu priliku na meču Zvezda je imala već u 11. minutu kada je Katai odlično kombinovao sa Dionijem, ali najbolji igrač domaćih nije uspeo da iskontroliše loptu u kaznenom protstoru gostiju.

Crveno beli su mogli ozbiljno da zaprete četiri minuta kasnije. Katai nije želeo da šutira iz izgledne pozicije, odložio je loptu na stranu Gobeljiću koji je neuspešno centrirao. Lopta se odbila do Falka koji nije najbolje zahvatio loptu, koja je završila preko gola Šerifa.

Sumnjiva situacija dogodila se u 26. minutu, nakon centaršuta Dioni je pao u kaznenom prostoru rivala, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Potom je usledio veliki šok za sve pristalice crveno-belih na stadionu “Rajko Mitić”.

Crvena zvezda je kažnjena za veliku glupost Gejlora Kange u 32. minutu. Gabonac je neoprezno startovao na nekih 20-ak metara od gola Milana Borjana, sudija je odmah pokazao da će biti slobodan udarac.

Frank Kastaneda je uputio udarac ka golu rivala, lopta je prevarila golmana crveno-belih i završila u mreži. Moldavci su potpuno bez igre došli do prednosti od 1:0.

Kanga je mogao da se iskupi u 40. minutu. Vezista Crvene zvezde je naleteo na odbitak, odlično šutirao, ali je golman Šerifa još bolje intervenisao.

geljor-kanga-zvezda-šerif
Sjajna prilika za Kangu pritiv Šerifa! (FOTO: Starsport)

Zvezda je do kraja poluvremena pokušala da stigne rezultatski zaostatak, delovalo je kao da će se gost odbraniti, ali je domaćin bio nagrađen za ofaznivnu igru.

Nakon centaršuta Gejlora Kange došlo je do konfuzije kod Moldavaca, lopta se odbila do Dionija kojem sa nekoliko metara nije bilo teško da loptu ubaci u praznu mrežu!

Domaćin je potpuno zasluženo stigao do izjednačenja, pogotovu ako se analizira ono što je publika mogla da vidi od oba tima na večerašnjem meču u prvih 45. minuta igre.

Prvu priliku u drugom poluvremenu Zvezda je imala preko Falka. Ivanić je odlično probio po levom boku, dodao do Italijana koji nije najbolje uputio udarac ka golu Šerifa.

Veliki problem za crveno bele nastao je u 58. minutu kada je Kanga ponovo neoprezno startovao, sudija je pokazao drugi žuti karton Gaboncu i domaćin je ostao sa igračem manje do kraja meča.

Čak i da izuzmemo crveni karton, ovo je bila jedna od lošijih izdanja Gejlora Kange u crveno-belom dresu…

zvezda-crveni-karton-gejlor-kanga
Gejlor Kanga nakon crvenog kartona (FOTO: Starsport)

Bez obzira na deficit igračkog kadra na terenu Zvezda je nastavila da napada. Posebno su bili zapaženi napadi domaćina sa levog boka, dejstvovao je trio Ivanić-Rodić-Katai, ali je odbrana Šerifa imala snage da zaustavi prvi udar.

Šerif je prvi put ozbiljno zapretio tek u 76. minutu. Nakon što su crveno-beli izgubili loptu na sredini terena, Moldavci su razvili dobar kontranapad, ipak Radovan Pankov je dobro intervenisao ispred gola i tako sačuvao mrežu svog tima.

U poslednjih deset minuta znatno je opao ritam igre. Šerif je uspešno “minirao” igru, dok Zvezda nije delovala kao tim koji ima svežine da dođe do pobede na večerašnjem meču.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa tako crveno-bele čeka težak zadatak u revanšu.

Crvena zvezda i Šerif revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija elitnog evropskog fudbalskog takmičenja igraju 10. avgusta u Moldaviji.

Pobednik ovog dvomeča igraće u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona protiv boljeg iz duela Dinamo Zagreb – Legija!

ŠOU NA MARAKANI: Delije grme, Mikec pruža podršku, Zvezda brzo izjednačila! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP15