Zvezda se nije oznojila: Simić i Ben srušili Napredak, čeka se PSŽ! (VIDEO)

Simić Zvezda

Crvena zvezda je nastavila da ređa pobede u Superligi Srbije. Do 18. pobede u 20 mečeva u domaćem šampionatu, crveno-beli su stigli rutinski, bez mnogo muka, a na stadionu ‚‚Rajko Mitić” je pala ekipa Napretka iz Kruševca – 3:0.

Crveno-beli su stigli do 56 bodova u prvenstvu i tako odmakli Radničkom iz Niša na 12 bodova prednosti, a nijednog trenutka se pobednik ovog meča nije dovodio u pitanje.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST, BILO JE SJAJNIH PRIČA SA SVIH MERIDIJANA!

Prvo poluvreme je bilo poprilično jednolično i prošlo je u potpunoj kontroli meča domaćeg tima. Crvena zvezda nije imala toliko dominantan posed lopte kakav se možda mogao očekivati, ali uprkos tome, bili su daleko bolji tim

Napredak je prvi šut na meču, i jedini u prvom poluvremenu, imao tek u 44. minutu, kada je Alivodić bio u velikoj prilici na dodavanje Petrovića. Ipak, bilo bi nezasluženo da je Napredak tada stigao do prednosti, jer Zvezda je bila bolji tim od početka susreta.

A SADA PARI SEN ŽERMEN!

Milanu Pavkovu je nedugo posle te prilike gostiju bio poništen gol, Lorenco Ebesilio je pogodio prečku iz slobodnog udarca sa 25 metara, a prethodno je i sam Pavkov pogađao okvir gola, posle centaršuta Gobeljića.

Ipak, ono što je za Zvezdu bilo najvažnije jeste da su brzo stigli do prednosti, a strelac je bio Veljko Simić. Nekadašnji igrač Zemuna je već u 12. minutu postigao pogodak, golman Nikola Petrović je morao da reaguje bolje kod ovog udarca sa distance.

Traljavi Napredak olakšao posao

Nije bilo mnogo onih koji su očekivali da Kruševljani dođu u Beograd i odnesu bodove. Jednostavno, Crvena zvezda je bila veliki favorit, a to je potvrdila i na terenu. Međutim, činjenica je da je traljavost Napretka u određenim situacijama olakšala posao šampionu Srbije.

Prvi pogodak došao je posle lepog udarca Simića, ali je golman Petrović imao loptu na rukavicama, dok je autogol Dušana Veškovca u 60. minutu bio poprilično trapav i komičan. U tim trenucima je pitanje pobednika već manje-više bilo rešeno, da bi tačku na ‚‚i” stavio El Fardu Ben.

Zvezda je do trećeg gola stigla iz tek trećeg šuta u okvir protivnika, što jasno govori koliko je tim bio efektan protiv gostiju iz Kruševca.

Kombinovana odbrana odradila posao

Znalo se da će Crvena zvezda imati svoje prilike u ovom meču, ali je za navijače bilo lepo videti i da kombinovana odbrana nastavlja da funkcioniše kako treba. Povremeno je ekipa Napretka pretila, bilo je nekih solidnih pokušaja, uz onu šansu iz 44. minuta, ali Zoran Popović nijednom zapravo nije morao da interveniše. Tako je Milan Borjan bio zamenjen na pravi način.

U odbrani su, pored rezervnog golmana, bili i trojica bekova, pošto su u zadnjoj liniji igrali i Marko Gobeljić, Filip Stojković i Milan Rodić. Jedini pravi štoper bio je Miloš Degenek, koji je u nekoliko situacija u svom stilu otklanjao opasnost i ulivao sigurnost celoj ekipi.

Vladan Milojević će biti zadovoljan što je njegov tim ostao na 11 primljenih golova, a jedin Partizan ima bolju odbranu u ligi. Ipak, kako je Zvezda sa ova tri pogotka stigla do kote od 53 postignuta gola, jasno je da će svima biti teško zaustaviti crveno-bele.