Zvezda savladala Čuku na zavejanom “Brdu” i potvrdila jesenju titulu

Fudbal Super League Season 2018-2019 Cukaricki v Crvena Zvezda Beograd, 16.12.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Uprkos odlaganju meča i lošim vremenskim uslovima na Banovom brdu, fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Čukaričkim (1:2) u okviru 21. kola Super lige Srbije završili su jesenji deo šampionata, pa na zimsku pauzu idu sa 59 bodova, tačnije, sa 18 pobeda i dva remija, bez poraza.

Termin za utakmicu između Čuke i crveno-belih menjan je čak pet puta, a iako je zakazan za nedelju u 19 časova, meč je počeo pola sata kasnije pošto teren nije bio u potpunosti očišćen od snega.

Međutim, Zvezda je ostala na visini zadatka, krenula je ofanzivno na četvrtoplasirani tim Super lige i posle nekoliko odličnih šansi već u 24. minutu stigla do vođstva kada je Ričmond Boaći iznudio jedanaestarac, a mrežu rivala zatresao El Fardu Ben, najbolji strelac kluba sa Marakane kojem je ovo bio 10. prvenstveni gol.

S druge strane, ekipa Sime Krunića nije izgubila motivaciju, već je odmah krenula po izjednačenje, što se i desilo samo četiri minuta kasnije. Luka Stojanović je na pravi način ispratio napad Čuke i svojim šestim pogotkom u šampionatu doneo izjednačenje.

Odmah je usledio odgovor tima Vladana Milojevića. Nenad Krstičić je probio po sredini, stigao do kaznenog prostora i na desnoj strani aktivirao Boaćija kojem nije bilo teško da postigne šesti gol nakon povratka u Zvezdu i tako svom klubu vrati rezultatsku prednost.

Ni to nije „ugasilo“ Čukarički koji je već u sledećem napadu mogao do novog izjednačenja kada je Samjuel Ovusu sam došao do šesnaesterca Zvezde, ali onda uputio nedovoljno precizan šut da bi savladao Milana Borjana.

Već na startu drugog poluvremena aktuelni srpski šampion i ovogodišnji učesnik grupne faze Lige šampiona imao je priliku da stavi tačku na skoro perfektan prvi deo sezone kada je Lorenca Ebisilija u šesnaestercu srušio Boris Kopitović, pa je glavni sudija Lazar Lukić pokazao na belu tačku, ali i drugi žuti karton za 24-godišnjeg beka Čukaričkog.

Ipak, golman Nemanja Stevanović odbranio je šut Bena sa jedanaest metara, a iako je Zvezda do poslednjeg sudijskog zvižduka mogla do trećeg pogotka, rezultat je ostao nepromenjen.

U međuvremenu, sudija Lukić je nekoliko puta upozoravao da će prekinuti duel zbog toga što su navijači Zvezde grudvama gađali sudije i protivničke igrače, dok su Gobeljić i Borjan pokušavali da ih zamole da prestanu.

Zvezda će posle zimske pauze u 22. kolu, 16. februara, dočekati Vojvodinu, dok Čukarički istog dana gostuje Radničkom u Nišu.