ZVEZDA RUTINSKI PROTIV SPARTAKA: VAR na delu, prvenac Krstovića!

crvena zvezda-spartak-super liga sbije-rezultat-golovi-braa-liga evrope-najava
Zvezda u novoj misiji! (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su u pobedničkom ritmu i posle Kairata pobedili Spartak 3:1 u trećem kolu Super lige Srbije.

Nije Zvezda bila ubedljiva kao protiv Kairata, ni igrom ni rezultatom, ali pobeda se piše. Golove u ovom meču dali su Mirko Ivanić u 5. minutu i El Fardu Ben u 41. minutu, ako i Nikola Krstović u 91. minutu, dok je jedini gol Spartaka u stvari bio autogol Radovana Pankova u 26. minutu.

Lepo su kombinovali Milan Rodić i Aleksandar Katai po levoj strani, protom se bek našao u prodoru na ivici šesnaesterca protivnika, zatim dodao loptu do Ivanića koji precizno i snažno šutira i trese mrežu domaćina.

Nakon toga, sve je “upropastio” Pankov, koji je nespretno reagova, ali relativno brzo se Zvezda izvukla iz tog problema.

Povukao je loptu Srećković po levoj strani, oštro centrirao, a Pankov naleteo na nju i zatresao sopstvenu mrežu.

U 39. minutu poveli su crveno-beli posle konsultacija sa VAR-om. Poništila je pogodak sudijska trojka, ali je konsultovana tehnologija. Jeste Dioni bio u ofsajdu prilikom centaršuta Kange, ali se Ben ubacio iz drugog plana.

U 91. minutu usledila je nova majstorija Kataija, koji je povukao loptu gotovo do gola Spartaka, pa je petom dodao do KRstovića, a ovaj rutinski matirao golmana domaćih. Ipak, ponovo je korišćen VAR kako bi se proverila ova situacija.

Posle provere – gol je ostao važeći, a to je ujedno i prvenac Krstovića!

Fudbaleri Crvene zvezde sada imaju sedam bodova, a sledeće subote na stadion „Rajko Mitić“ dolazi Napredak.

Spartak ne zna za pobedu od početka sezone koju je otvorio remijem i sada vezao dva poraza. U četvrtom kolu Subotičane očekuje gostovanje u Lučanima.

APLIKACIJA ZA SPAS SRPSKOG FUDBALA: Poledica najavio anonimne prijave!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP15