Zvezda rutinski protiv Rada, stigli i odgovori: Ko se vraća, kome ističe vreme, a ko menja ulogu?

Crvena zvezda Rad

Crvena zvezda je savladala Rad 3:1 i tako zadržala sedam poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički iz Niša na tabeli Superlige.

Za Rad je gol dao Marinković, Ričmond Boaći je postigao dva gola za crveno-bele, dok je treći pogodak delo Marka Gobeljića, a ovaj meč nam je ponudio mnogo odgovora!

UŽIVO KLAĐENJE – UBEDLJIVO NAJBOLJA PONUDA!

Ričmond Boaći je onaj stari

Napadač iz Gane je pokazao da je ubedljivo najkvalitetniji špic koga ima Vladan Milojević. Postigao je dva gola i deluje sve spremnije. On je po dolasku iz Kine delovao kao da je malo ispao iz forme, a uz to je bio i neuigran, ali njegova forma je konstantno sve bolja.

Kafuu ističe vreme

Skupo je plaćena pozajmica krilnog fudbalera koji je bio koban za beogradski tim dok je igrao za Ludogorec. Davao mu je šansu Vladan Milojević, ali za sada Brazilac nije puno pokazao.

Osim što je meč počeo sa klupe i ušao tek u 62. minutu ilustrativno je to što je umesto njega na desnom krilu bio Slavoljub Srnić. Dolaskom Kafua njegova i minutaža Nemanje Milića je najviše pretrpela.

SASTAVI TIKET!

Izgleda da Kafuu ističe vreme i kredit kod Vladana Milojevića i da će za svaki naredni minut na terenu morati da se dokaže i pruži nešto igri svog tima.

Srnić je nedostajao!

Sjajno je asistirao kod drugog gola Ričmonda Boaćija, a posle izlaska Filipa Stojkovića sa terena preuzeo je kapitensku traku. Ovakvim igrama će ponovo zaslužiti mesto u prvih 11 možda i u evropskim mečevima.

Imao je nekoliko odličnih centaršuteva, odlično koristio prostor i mnogo radio u odbrani. Odličan meč za njega.

Ebisilio mora da igra!

Lorenco Ebisilio se opet dokazao kao najkreativniji fudbaler Crvene zvezde. Imao je odlična rešenja u poslednjoj trećini terena i Zvezda je mnogo opasnija ofanzivno kada je on u igri.

Ne poseduje fizičke predispozicije poput Jovičića, Krstičića ili Bena, ali je ubedljivo najbolja opcija koju tim ima na poziciji desetke.

Degenek može na beka!

Nažalost na ovom meču je povredu doživeo Filip Stojković, a umesto njega je ušao Rašid Sumaila. Ganac je igrao na mestu štopera, a Miloš Degenek je prešao na mesto desnog beka.

Kao što se videlo u meču sa Red Bul Salcburgom gde je dva puta bio asistent za gol, Degenek ima dobar centaršut i može da odgovori na poziciji beka. Imao je nekoliko dobrih istrčavanja i deluje da je Vladan Milojević dobio još jednu opciju u odbrani.

Gobeljić i Jovičić sve ofanzivniji!

Marko Gobeljić je počeo meč kao levi bek, a postigao je i gol. Bio je jako visoko, konstatna pretnja iz centaršuteva, a imao je u 54. minutu i iznenađujući pokušaj loba. Zamalo je dao gol u toj prilici, a odmah potom je sjajno šutirao.

Branko Jovičić je u ovom meču još jednom dosta imao loptu u nogama, prenosio je iz faze odbrane na protivničku polovinu i sve više učestvuje u ofanzivnom delu igre. Čovek koji je motor Zvezde i neko ko je ranije bio defanzivni specijalac ima sve više samopouzdanja u napadu.

Kao i Gobeljić sa minutima na terenu i odličnim igrama došlo je i veliko samopouzdanje, tako da obojica pomenutih igrača polako menjaju svoje uloge u timu i sve su ofanzivniji kako odmiče sezona.