KRAJ! Zvezda neće u plej-of Lige šampiona, ispala posle penala

Crvena zvezda čeka plej-of Lige EvropeFoto: STARSPORT photo Belgrade Serbia

Crvena zvezda je eliminisana u trećem kolu kvalifikacija Lige šampiona. Posle 90, a kasnije i 120 minuta u duelu sa Omonijom bilo je 1:1, ali su na kraju Kiprani bili uspešniji u penal seriji (4:2). U plej-ofu za elitno UEFA takmičenje igraće sa Olimpijakosom.

Zvezdu sada očekuje plej-of za Ligu Evrope, ostaje da se vidi ko će biti protivnik, ali je problem što se igra samo jedna utakmica.

Povela je Omonija u 31. minutu posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru, ali je izjednačenje stiglo u najbolje moguće vreme, u samoj završnici prvog poluvremena. Posle odličnog centaršuta Bena, Mirko Ivanić je sa sedam metara glavom pogodio mrežu odličnog Fabijana.

U nastavku meča u Nikoziji, Zvezda je imala inicijativu, stvarala šanse, ali nije bilo realizacije. Protivnika je tada trebalo “slomiti”. Pokušavali su Aleksandar Katai, Aleksa Vukanović, Ben, Gelor Kanga (ponekad i preterivao)… Borjan je opet bio na visini zadatka, mada je mogao da bolje reaguje kod gola Omonije. Ali ako se zna kako je odbranio u 67. minutu šut Bauteka, skoro ništa mu se ne može zameriti.

Kako je vreme odmicalo, snage je ponestajalo, pa se ušlo i u produžetke. Menjao je pre toga Dejan Stanković igrače, ali uspeha nije bilo. Na kraju se došlo i do penal serije. Željko Gavrić i Ben su bili uspešni, ali su onda šuteve novajlije Dijega Falćinelija i Miloša Degeneka zaustavio Fabijano.

I tako, na kraju Zvezda nije imala sreće kao u nekim prethodnim sezonama. U ovaj meč, prvak Srbije je ušao kao favorit, ali to nije dokazao na terenu.

Kako je bilo iz minuta u minut mogli ste da pratite u LIVE blogu MeridianBetSporta.

OMONIJA – CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1) posle penala – 4:2

STRELCI: Liftner 31 – Ivanić 45

STADION: “GSP” (Nikozija) – bez prisustva gledalaca

SUDIJA: Kris Kavanag (Engleska)

ŽUTI KARTONI: Hubočan, Lang, Gomez, Kusulos, Sene – Sanogo, Katai, Milunović, Gajić

CRVENI KARTONI:

OMONIJA: Fabiano, Lang, Hubočan (od 90. Kusulos), Liftner, Lecjaks, Papulis (od 98. Loizu), Žordi Gomez, Voiktor Gomeš, Tijago (od 118. Asante), Bautek, Kakuli (od 65. Sene). Rezerve: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Loizu, Asante.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić (od 105. Gajić), Sanogo, Ben, Ivanić (od 80. Jovančić), Kanga, Katai (od 100. Gavrić), Vukanović (od 89. Falćineli). Rezerve: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Falćineli.

TOK UTAKMICE

Lecjaks je imao “meč loptu” i iskoristio je.

Degenek je takođe neuspešan. Odbranio je Fabijano šut po sredini.

Asante je prevario Borjana, Omonija je povela sa 3:2

Fabijano brani Falćineliju. Slabo je Italijan šutirao.

I Gomeš je siguran, za 2:2. Opet Borjan u suprotnu stranu.

Precizan je i Ben, za 2:1. Snažno pod prečku.

Siguran je bio i Gomez. Borjan u suprotnu stranu, za 1:1.

Gavrić je bio uspešan, snažno po sredini gola, za 1:0 u penal seriji.

Prvi su penale izvodili igrači Zvezde. Šutiralo se ispod severne tribine.

Izvodiće se penali. Nadamo se da će sreća opet biti na strani Zvezde, kao prethodnih sezona.

120. minut – Ben izvodi slobodan udarac. Ništa od toga. Bliže nam se i penali.

117. minut – Gavrić je previše hteo, pa su ga na pet metara okružila četiri protivnika. Na kraju je i Gajić napravio prekršaj za žuti karton u kaznenom Omonije.

116. minut – Milunović je napravio prekršaj za žuti karton nad Seneom. Izveo ga je Gomez, ali je Borjan ipak uhvatio loptu.

111. minut
– Gavrić tik iznad prečke. Mnogo sreće je tada imao Fabijano.

108. minut – Sanogo posle duela sa Seneom je završio na travi. Na prvi pogled je delovalo ozbiljno. Ispostavilo se da nije tako. Ipak je mogao da nastavi.

107. minut – Fabijano zamalo brži od Falćinelija.

106. minut – Počeo je i drugi produžetak, a umesto Rodića na terenu je bio Gajić.

Završen je prvi produžetak.

105. minut – Rodić je bio na zemlji, pa mu se na kratko ukazivala pomoć. Izgleda da je bio grč.

104. minut – Slobodan udarac za Omoniju. Gomez tada nije centrirao, već je pokušao da iznenadi Borjana, ali u tome nije uspeo. Lopta je otišla preko gola.

100. minut – Umesto Kataija je ušao Gavrić.

99. minut – Falćineli je ušao u kazneni prostor Omonije, ali nije uspeo ništa više da uradi pošto je bio u manjini.

98. minut – Izašao je Papulis, a ušao Loizu.

96. minut – Sene je pokušavao da izgradi priliku, ali ništa od toga. Lpta za Borjana.

92. minut – Grub start nad Falćinelijem. Žuti za Kusulosa.

91. minut – Ponovo je Zvezda imala početni udarac.

Nema pobednika posle 90 minuta, pa se prešlo na produžetke. Dakle, još 30 minuta nade i strepnje.

90. minut+1 – Kanga je izveo slobodan udarac, posle gužve je došlo do kornera. I na kraju se ništa nije desilo iako je bila gužva.

Utakmica je produžena za tri minuta.

89. minut – Ušao je novajlija Falćineči umesto Vukanovića.

88. minut – Jovančić je šutirao po zemlji, ali samo pored gola.

80. minut – Vukanović je sa dva-tri metra izblokiran. Samo do kornera posle kojeg se ništa značajno nije desilo. U tim trenucima ušao je i Dušan Jovančić, umesto Ivanića.

79. minut – Ben je snažno šutirao sa 20-tak metara, ali i prilično bio neprecizan.

77. minut – Lecjaks sa leve strane, snažno, ali iznad gola Milana Borjana,

75. minut – Rodić je sa leve strane vratio loptu Benu. Snažan šut je izblokiran na desetak metara. Šteta.

73. minut – Slobodan udarac za Omoniju sa leve strane. Ali je opasnost otklonjena.

Novi mini tajm-aut. Zbog osveženja.

67. minut – Borjan spasava Zvezdu. Odlično interveniše posle pokušaja Bauteaka.

65. minut – Kakuli je izašao, a ušao Sene.

Podsetimo, u slučaju nerešenog igraće se produžeci.

63. minut – Ben je iznudio slobodan udarac na 17 metara. Lang je dobio žuti karton. Kanga je izveo, ali je lopta završila u naručju Fabijana.

62. minut – Na drugoj strani Gomeš snažno sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored stative Borjana.

62. minut – Kanga je prevacio do Gobeljića na desnoj strani, koji je proigrao Ivanića. Lopta je propla tik pored stative gola Omonije.

58. minut – Odlična prilika za Zveztdu je otišla u nepovrat. Rodić je proigrao Bena u srcu kaznenog prostora, ali je ovaj šutirao visoko preko gola.

Zvezda je preuzela inicijativu

54. minut – Slobodnjak za Zvezdu sa 25 metara posle faula nad Vukanovićem. Šutirao je Katai, preko zida, ali je Fabijano odlično reagovao iako je lopta odskočila ispred njega. Odbio je loptu u korner. Ben je izveo korner, ali niko od igrača Zvezde nije došao do nje.

52. minut – Papulis je hitao ka golu Zvezde, Katai je na 20-ak metara napravio faul. Dobio je i žuti karton. Ali posle slobodnog udarca nema opasnosti.

50. minut – Ukazivala se Rodiću pomoć, ali je nastavio.

48. minut – Katai je snažno šutirao sa leve strane snažno, ali je odbranio Fabijano.

Nije bilo izmena na poluvremenu

Poluvreme

45. minut +2 – Ivanić je ponovo bio u prilici, ali je bio izblokiran.

45. minut – Ivanić za izjednačenje u najboljem mogućem trenutku. Odlično je centrirao Ben, a Ivanić je sa šest metara glavom savladao Fabijana. Nije mogao golman Omonije ništa.

39. minut – Odličan udarac Kange, ali tik pored stative. Najopsanije do tada. Ubrzo je usledio i korner, ali se domaćin ipak odbranio. Nije bilo promene rezultata.

35. minut – Pre kornera Kange, dva pokušaja ka golu Omonije, ali bez uspeha.

31. minutPovela je Omonija sa 1:0. Posle gužve ispred gola, posle kornera Gomeza, lopta je pogodila stativu, ali je Liftner ipak ubacio u mrežu Borjana. Bio je tu i Gobeljić, ali nije uspeo da spreči gol. U ovoj gužvi su se mnogo bolje snašli domaćini.

29. minut – Sanogo je napravio faul na 17 metara sa desne strane. Skraćeni korner za domaćina. Izblokiran pokušaj, pa je izveden korner.

27. minut – Vukanović je bio sam protiv trojice, na kraju mu se priključio Katai koji je šutirao i iznudio korner. Gužva ispred gola, ali se oglasio sudija jer je Vukanović igrao rukom.

26. minut – Ben je pokušao glavom sa sedam metara, ali je prebacio gol.

Kraći tajm-aut kako bi se igrači osvežili.

22. minut – Rodić je centrirao sa leve strane, ali je lopta ipak išla ka golu domaćina. Završila na gornjem delu mreže.

18. minut – Katai je pokušavao da nađe “rupu” u odbrani, ali je na kraju lopta došla do Bena koji je pokušao makazicama. Ipak, visoko preko gola.

17. minut – Opsada ispred gola Zvezde, ali na kraju je ipak Borjan uhvatio loptu.

Milan Borjan tokom utakmice Omonija – Crvena zvezda Foto: STARSPORT photo Belgrade Serbia

16. minut – Lecjaks sa distance, ali je i ovaj pokušaj domaćina završio visoko preko gola Borjana.

15. minut – Kanga je izgubio loptu, pa je Sanogo ubrzo napravio prekršaj za žuti karton.

13. minut – Prvi šut u okvir gola. Ivanić je pokušao, ali je Fabijano odbranio.

12. minut – Prekršaj nad Benom na 40 metara od gola domaćina. Katao je ubrzo zatim iznudio prekršaj po levoj strani, ali se domaćin odbranio.

8. minut – Katai je dodao do Kange koji je šutirao sa 18 metara. Neko je zakačio loptu. Posle kornera, gužva u kaznenom Omonije, ali je opsanost otklonjena. Na drugoj strani, kontra Bauteka nije uspela. Lopta je otišla u prazno posle dodavanja.

4. minut – Sporna situacija. Ben je oboren na 18 metara od gola Omonije, ali sudija Kavanag ništa nije svirao. U istom minutu, posle prodora Kataija sa desne strane, golman Omonije je intervenisao. Presekao je pas koji je išao na peterac.

3. minut – Tijago Fererira je pokušao, ali sa 30 metara preko gola.

2. minut – Gobeljić interveniše na 30-ak metara od gola. Aut za Zvezdu. Početna inicijativa domaćina.

Na početku gol Borjana je ispod južne tribine. Prvak Srbije krenuo sa centra.

Sve je spremno za početak.

Domaćin u crvenoj opremi, a Zvezda u tamno plavoj. Delegacija srpskog prvaka je na tribinama.

U toku dana se Zvezda i zvanično oprostila od Tomanea, koji je bio strelac jedinog gola u Tirani. Portugalac karijeru nastavlja u Turskoj.

Utakmica se igra bez publike, zbog pandemije COVID-19.

Ostalo je još 35 minuta do početka (17.00 po srednjevropskom vremenu).

Borba za evropsku jesen: Veliki test za Dejana Stankovića i crveno-bele

Prema podacima sa sajta UEFA, vreme je (očekivano) sunčano, a temperatura 32 stepena Celzijusa.

Kada je reč o domaćinu, Hening Berg je izveo ovu postavu: Fabiano, Lang, Hubočan, Liftner, Lecjaks, Papulis, Žordi Gomez, Voiktor Gomeš, Tijago, Bautek, Kakuli. Na klupi su: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Loizu i Asante.

Sada se i to zna. Starteri u ekipi Dejana Stankovića su: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Sanogo, Ben, Ivanić, Kanga, Katai i Vukanović, a rezerve: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić i Falćineli.

Uskoro očekujemo i startne postave.

Dinamo je u plej-ofu Lige šampiona

Podsetimo, u prethodna dva kola je eliminisala Evropu sa Gibraltara, a zatim i Tiranu.

Sva dešavanja, uživo iz minuta u minut možete da pratite u LIVE blogu na Meridianu.

Crvena zvezda gostuje Omoniji u utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Igra se u Nikoziji na stadionu “GSP”, a ovaj meč sa sobom nosi mnogo. Ko pobedi ide na megdan Olimpijakosu, ali što je još važnije ima zagarantovanu grupnu fazu u nekom od UEFA takmičenja. Ako se eliminiše Olimpijakos ide se u grupu elitnog takmičenja, a ako se ispadne od crveno-belih itz Pireja onda se ide u “utešno” takmičenje. Kako je rekao šef struke Zvezde Dejan Stanković ovo je istorijska šansa da se i četvrtu godinu zaredom igra u nekoj od grupa.

PAOK U PLEJ-OFU: Živković zagorčao život bivšem klubu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BRAT BLIZANAC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #15