Zvezda je u drugom kolu: Pet stvari koje smo videli u revanšu protiv Spartaksa

Iako potpuno zaslužen, trijumf Crvene zvezde nad slabašnim Spartaksom u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona (2:0) dao je Vladanu Milojeviću „pozamašan“ domaći zadatak pred nastavak takmičenja i dvomeč sa litvanskom Suduvom.

Očekivano, crveno-beli su prikazali mnogo kvalitetniju igru od Letonaca koji su praktično ceo meč bili na svojoj polovini terena, a uprkos tome što su do pobede došli tek u poslednjih 15 minuta susreta golovima Bena i Nenada Krstičića.

Nenad Kovačević: Crvena zvezda može bar do Lige Evrope!

Međutim, kako je Spartaks tek početak onoga što Zvezdu čeka u nastavku kvalifikacija za najelitnije evropsko takmičenje, jasno je da će Milojević nakon analize susreta imati mnogo toga da kaže svojim igračima, pogotovo onima koji su nedavno stigli u Ljutice Bogdana.

Šta smo videli u revanšu?

Što pre angažovati napadača

Srpski šampion je imao nekoliko veoma dobrih prilika u oba dela meča i bilo je samo pitanje trenutka kada će zatresti mrežu protivnika, ali i na ovom duelu se pokazalo koliko je Zvezdi neophodan golgeter pred nastavak sezone.

Ipak, Nikola Stojiljković je bio van sastava zbog povrede i njemu će svakako biti potrebno vreme da se prilagodi na sistem i uđe u pravu formu, ali ukoliko to ne prođe po planu, Zvezda bi morala da potraži rešenje na tržištu.

Ebesilio ima kvalitet, ali još nije spreman

Milojević je pred meč na Marakani izjavio da je Lorenco Ebisilio doveden kako bi bio glavni organizator igre, ali iako se u pojedinim trenucima videlo da očigledno poseduje kvalitet, 26-godišnji Holanđanin je često zastajkivao zbog umora i nije imao dovoljno snage da „komanduje“ svih devedeset minuta.

Odbrana nesigurna u skoku

U odnosu na prvi susret u Rigi, Milojević je umesto Srđana Babića u startnu postavu ubacio novog štopera Miloša Degeneka koga je u drugom poluvremenu nakon polukontre Spartaksa u šesnaestercu nadskočio Kaspars Svarups i tako umalo doneo prednost gostujućem sastavu.

Odbrana Zvezde najviše posla imala je nakon prekida, što je bilo glavno oružje Spartaksa, ali delovalo je kao da su se najviše mučili u skoku, iako to nije bio slučaj na drugoj strani terena gde su Beograđani nekoliko puta zapretili na sličan način.

Bena vratiti na „prirodnu“ poziciju

Strelac prvog gola za Zvezdu i na ovom susretu je bio jedan od najisturenijih u napadu. Međutim, Ben je još jednom pokazao da je najopasniji po desnom boku i zato bi Milojević trebalo da ga „rotira“ sa Nemanjom Milićem koji je inače u prvom poluvremenu bio najaktivniji fudbaler na terenu.

Radonjić spreman i opasan

Pre nego što je Ben doveo Zvezdu u vođstvo, Nemanja Radonjić je imao najbolju šansu na utakmici kada je u 64. minutu uzdrmao stativu, ali čak i pre toga, preko njegovog boka je išao najveći broj akcija, a reprezentativac Srbije je bio konstantna pretnja po gol Spartaksa.