UVERTIRA ZA HELSINKI Pavkov i Ben presudili Radničkom

Crvena zvezda i Trepča će utakmicu 1/16 finala Kupa Srbije odigrati na stadionu Čukaričkog (FOTO: FK Crvena zvezda)

Crvena zvezda je pobedila Radnički u drugom kolu Linglong Superlige Srbije sa 2:0 na stadionu “Rajko Mitić”.

Bili su bolji crveno-beli i zasluženo su slavili golovima Pavkova i Bena. Ovo je ujedno sjajna uvertira šampiona Srbije pred revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Helsinkija.

Promešao je karte Vladan Milojević između dva evropska izazova, i kao i protiv Javora na teren poslao kombinovan sastav.

Odmarala su čak šestorica: Rodić, Milunović, Stojković, Ivanić, Marin i Boaći, kao i Jovićić koga čeka duže odsustvo zbog povrede.

Priliku da debituje dobio je letošnje pojačanje upravo iz Niša, Radovan Pankov, a povratnik Miloš Degenek je upisao prvi povratnički nastup.

Pored njih, “delijama” se predstavio i Hose Kanjas, koji je na zadnjem veznom zauzeo mesto povređenog Jovičića. Najpre je delovalo da Zvezda igra u formaciji 4-1-4-1, ali…

Novajlija Zvezde Hose Kanjas u borbi za loptu (FOTO: FK Crvena zvezda)

Tako jeste bilo, sa Degenekom na desnom beku, kada su crveno-beli bili defanzivno postavljeni.

Kada su ofanzivno delovali, što je najčešće i bio slučaj, formacija se pretvarala u 3-4-2-1.

To znači da su trio ispred Borjana činili Degenek, Pankov i Babić, dok su po bokovima delovali Jevtović i Žander.

Uz Kanjasa je u sredini bio Jovančić, a iza najisturenijeg Pavkova su bili Simić i Ben. Očita je bila namera Milojevića da Zvezda igra što ofanzivnije i što modernije u domaćem prvenstvu.

Na evropskoj sceni to nije uvek slučaj, ali su obrisi menjanja formacija u toku utakmice viđeni i protiv Helsinkija.

Protiv Radničkog su agilna bila oba ving beka, koja su pokrivala celu stranu.

Sa leve Žander, sa desne Jevtović, slali su loptu u srce šesnaesterca, bez prave završnice sve do same završnice poluvremena.

Detalj sa utakmice Zvezda – Radnički (FOTO: FK Crvena zvezda)

Nije bilo većih uzbuđenja sve do 16. minuta kada je tri pokušaja imao gostujući Batrović iz kaznenog prostora. Dva puta je izblokiran, dok je treći put šutirao pored gola.

Sredinom prvog poluvremena zapretio je Ben sa distance, na drugoj strani Tomić, obojica neprecizno…

Sudija Šegrt na kratko je prekinuo utakmicu posle pola sata igre kako bi se igrači osvežili usled velike vrućine u Beogradu.

Potpuno se zakuvalo u samom finišu poluvremena… Veliku šansu za Radnički propustio je Batrović, izašao je sam ispred Borjana koji je izvan kaznenog prostora glavom iz neposredne blizine zaustavio opasan pokušaj Nišlija.

Nepun minut kasnije Zvezda je povela – strelac ljubimac “delija” Milan Pavkov!

Milan Pavkov je postigao vodeći gol za crveno-bele (FOTO: FK Crvena zvezda)

Odlično je centrirao Jevtović sa desne strane i snažni špic je glavom, u svom stilu, prosledio loptu u mrežu za 1:0!

Zvezda je imala terensku inicijativu i u nastavku, i potpuno je kontrolisala dešavanja na terenu.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Probao je Degenek posle prekida, kao i Jovančić uz dupli pas sa Simićem, te Ben u dva navrata.

Ipak, promene rezultata nije bilo, kao ni u 64. minutu posle indirekta – Ben je sa šest-sedam metara pogodio na gol-liniji jednog od igrača Radničkog.

Probao je Milojević i da osveži redove uvođenjem Ivanića i Vulića umesto Simića i rovitog Kanjasa. Golman domaćih Borjan bio je prilično besposlen i na trećoj od četiri utakmice na Marakani sačuvao je mrežu.

Miloš Degenek je odigrao celu utakmicu po povratku u klub (FOTO: FK Crvena zvezda)

Kao i u prvom delu, kao da je Zvezda dodala gas u samoj završnici. Probali su Ivanić i Ben, bez uspeha, ali su u 85. minutu njih dvojica bila najzaslužnija za 2:0!

Ivanić je sa leve strane gađao suprotan ugao, Petrović kratko odbio loptu pravo do Bena kome nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu i stavi tačku na trijumf.

Podsetimo, Zvezda u sredu od 18 sati gostuje Helsinkiju u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI NIŠ (1:0)

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 5.189
Sudija: Jovan Šegrt (Beograd)
Strelci: Pavkov u 41. i Ben u 85. minutu

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Pankov, Babić, Žander, Kanjas (od 72. Vulić), Jevtović (od 83. Vukanović), Ben, Jovančić, Simić (od 63. Ivanić), Boaći.
Radnički: Petrović, Đorđević, Stevanović, Ostojić, Stojanović (od 68. Haskić), Todorovski, Bondarenko, Čumić, Mihajlović (od 81. Đilas), Batrović (od 72. Knežević), Tomić.