Zvezda doživela ubedljiv poraz u Liverpulu, mada nije delovalo da će tako biti!

(credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Crveno-beli su doživeli i drugi poraz u grupnoj fazi Lige šampiona. Bolji od beogradskog tima u trećoj rundi bio je Liverpul, trenutni lider u ovoj grupi. Na kraju ubedljivih 4:0, iako je Zvezda korektno odigrala prvi deo meča.

Videlo se u uvodnim minutima da će Crvena zvezda biti malo rasterećenija u ovom meču. I trebalo je odigrati tako, kao da nema šta da se izgubi na ovom susretu. Tokom prvih 45 minuta se stekao utisak da je Zvezda imala loptu više nego za ceo meč u Parizu.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST: PRIČALI SMO O ZVEZDI, LIVERPULU, JOKANOVOM FULAMU, DORTMUNDU…

POGLEDAJ PONUDU ZA EVROPSKE MEČEVE!

I pokušavalu su crveno-beli, iz poslednje linije, postepeno, da grade napade. Značajna tačka u igri je bio Ebesilio, čije iskustvo je bilo primetno. Bilo je bespotrebno prodatih lopti ali i poteza koji mogu da raduju. Da je koncentracija u napadu bila na višem nivou, možda bi bio i neki pogodak.

Ponovo je Zvezdu iznenadio gol u 20. minutu. Šaćiri, koji je u prvom delu meča bio najbolji igrač domaćih, odigrao je loptu u prostor. Po levoj strani je to iskoristio Robertson, vratio loptu na penal a tamo je sačekao Firmino. To ne sme da se dešava i Brazilac je kaznio.

Šaćiri je kod drugog gola bio u ulozi asistenta. Mrežu je pogodio Salah, nakon još jednog pada koncentracije u Zvezdinoj odbrani. Izašao je lice u lice sa Borjanom, koji je pokušao da proceni gde će ta lopta završiti.

SLEDI REVANŠ U BEOGRADU!

Ponovo je golman kanadske reprezentacije odigrao dobar meč i ponovo je bio nemoćan. Često su ga saigrači ostavljali na cedilu, nije imao pravu podršku i u nastavku je kapitulirao još dva puta. Sa druge strane, upisao je neke odlične intervencije.

Već u petom minutu nastavka igre prošlogodišnji finalista je počašćen penalom. Mane je pao nakon duela sa Stojkovićem, koji nije bio strašan kako se Nemcima učinilo. Najstrožu kaznu je u gol pretvorio Salah.

Drugi penal na meču odbranio je Borjan. On je dosuđen nakon što je Ben igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je Mane pročitan. Nakon intervencije Milana Borjana lopta se od prečke odbila u polje i donela malo sreće navijačima Zvezde.

Bili su to momenti u kojima je Klop već počeo sa izmenama. Salah je napustio teren da bi igrao Staridž a umesto Šaćirija je nastupio Lalana. Zbog toga je Senegalac šutirao sa bele tačke i bio pročitan od strane Zvezdinog golmana.

Tri minuta kasnije a deset minuta pre kraja meča, postavio je konačan rezultat. Jedan od najbržih fudbalera u svetu fudbala se iskusno izvukao, pobegao odbrani Zvezde i uspeo da stvori sebi zicer. Nije mu bilo teško da loptu progura pored čuvara Zvezdine mreže.

ZATIM POSLEDNJE GOSTOVANJE, U NAPULJU!

Može se reći da crveno-beli večeras nisu stvorili nijednu stopostotnu šansu, ali je opšti utisak da je uvodni deo meča odigran dobro. Liverpul tada nije bio dominantan a Zvezda je uspevala dobro da iznese loptu na protivničku polovinu.

Nakon tri odigrana kola Crvena zvezda ostaje na jednom osvojenom bodu. Paralelno sa ovom utakmicom igran je i susret u Parizu, gde su PSŽ i Napoli remizirali, 2:2! Liverpul je prvi na tabeli, sa 6 bodova, Napoli ima 5 a Parižani 4.