Zvezda bljuvala vatru: Olimpija pregažena, neka se spremi Monako!

Zvezda

Ovakva Crvena zvezda zaista izgleda nezaustavljivo, jer je ekipa Milana Tomića priredila Olimpiji pravi debakl u Stožicama, trijumfom 83:60.

Meč je u prvih 10 minuta konstantno bio u egalu, a glavni problem Zvezde bio je igra u odbrani. Olimpija je gotovo dvostruko više puta izlazila na liniju slobodnih bacanja i to je ono što srpskom šampionu najviše smetalo da napravi veću razliku.

Ipak, posle pola koša prednosti za Olimpiju u prvih deset minuta, u nastavku je Zvezda polako počela da uspostavlja svoj ritam. Drugu četvrtinu su otvorilo serijom 7:2 i polako su povećavali tu prednost. Na poluvreme su otišli sa +7, a Ognjen Dobrić je u tom periodu pogodio dve važne trojke.

KLADI SE NA ABA LIGU, SRPSKI TIMOVI DOMINIRAJU

Ako su crveno-beli u drugoj deonici počeli da grade svoju prednost, u trećoj su onda u potpunosti prelomili meč. Domaći sastav nije više mogao da parira Zvezdi. Olimpijina igra u napadu je bila katastrofalna i u poslednjih nekoliko minuta se sve pretvorilo u frustraciju. Zvezda je imala seriju 9:0, dok je Olimpija napravila čak devet faulova u tih 10 minuta.

Ekipa Milana Tomića je otišla u jednom trenutku i do +18, a Majk Cirbes je bio praktično nezaustavljiv u reketu. Zvezda tu deonicu dobija sa 22:13 i na startu poslednjih deset minuta se nastavilo u istom ritmu.

Na kraju se ispostavilo da je ovo bio debakl Olimpije. Zvezda je pokazala svu moć, a pred kraj meča je srpski tim stigao i do 30 poena prednosti. Zmajčeki su postigli samo pet poena u osam minuta te deonice, da bi do kraja postigli još toliko.

KO OSVAJA EVROKUP?

Zvezda je, naročito u drugom poluvremenu, odlično odigrala u odbrani, kvalitetno su branili skok i pametno koristili faulove protiv loše Olimpije.

Najbolji pojedinac u dresu Zvezde bio je Bili Beron sa 15 poena i šest asistencija, Muhamed Faje je upisao 12 poena i šest skokova, dok su dvocifreni bili i Majk Cirbes i Ognjen Dobrić sa po 10 poena.

U timu Olimpije je Skot Rejnolds vodio glavnu reč, ali ih to nije daleko odvelo. Imao je 17 poena, šest asistencija i tri skoka, ali niko od njegovih saigrača nije uspeo da bude dvocifrenog učinka u napadu.

Zvezda tako i dalje ima maksimalan učinak, a naredne sedmice ih u Beogradu očekuje važan meč Evrokupa. Pokušaće da se osvete Monaku za pređašnji poraz na gostovanju, te je ovakav trijumf itekako dobar po samopouzdanje Tomićevog tima.