Žurka u Londonu: Mitrogol nokautirao lidera Čempionšipa! (VIDEO)

Slaviće se večeras u Londonu. Fulam je srušio lidera Čempionšipa, Vulverhempton, rezultatom 2:0 i tako povećao šanse za direktan plasman u Premijer ligu, a najzaslužniji za veliki trijumf na “Krejven Kotidžu” bio je fantastični Aleksandar Mitrović.

“Kotadžersi” su poveli u 38. minutu kada je Rajan Sesenjon iskoristio odbitak nakon pokušaja bivšeg napadača Partizana, Anderlehta i Njukasla, a ono što mu nije uspelo u prvom, Mitrović je uradio u drugom poluvremenu.

Fulam je izveo odličnu akciju u 71. minutu, Stefan Johansen je proigrao Mitrovića koji snažno gradi loptu ispred defanzivca Vulvsa Konora Koudija, a zatim prelepo fintira 18-godišnjeg rezervistu Morgana Gibs-Vajta i preciznim šutem trese mrežu za 2:0.

Ovaj 23-godišnji srpski reprezentativac imao je još nekoliko prilika da ugrozi gol prvoplasiranog tima u najboljoj drugoj ligi na svetu, a iako je Vulverhempton u završnici imao veliku šansu da smanji vođstvo Fulama, rezultat je ostao nepromenjen.

Ovom pobedom ekipa Slaviše Jokanovića upisala je 59. bod u Čempionšipu i sada im nedostaje svega šest bodova do druge pozicije koja vodi direktno u Premijer ligu, dok drugoplasirani Kardif svoj meč u 34. kolu odigrati sutra protiv Bristola.

PRVENAC: Mitrović već počeo da se isplaćuje Jokanoviću! (VIDEO)

Upravo protiv Bristola u prošlom kolu Mitrogol je postigao svoj prvi gol u dresu Fulama i ako napadač “Orlova” zadrži spektakularnu formu, crno-beli će biti veoma blizu povratka u najjači rang takmičenja na Ostrvu.

Fulamu će do kraja sezone u Čempionšipu odigrati još 12 utakmica, a u narednom kolu očekuje ih još jedan težak zadatak pošto će na “Prajd Parku” gostovati Derbiju koji trenutno ima samo bod više (60) na četvrtom mestu.

U poslednjim trenucima nedavno završenog prelaznog roka Mitroviću je propao transfer i povratak u belgijski Anderleht gde je proveo najbolji deo svoje karijere, ali ispostavilo se da je Fulam u ovom trenutku pravi klub za njega.