KAPITENSKI Ivanović maksimalan sa Zenitom, Čaušić zatresao mrežu

Nastavlja se ruska Premijer liga (FOTO: Epsilon/Getty Images)

Fudbaleri Zenita, čiji je kapiten Branislav Ivanović, zabeležili su i treću pobedu u isto toliko utakmica ruskog prvenstva.

Zanimljivi mečevi u Premijer ligi Rusije u nedelju. Trijumfe su upisali, pored Zenita, i CSKA i Rostov.

Aktuelni šampion je slavio na gostovanju Orenburgu 2:0. Zenit je tako jedina ekipa sa maksimalnim učinkom posle tri uvodna kola.

Branislav Ivanović i na ovoj utakmici je kao kapiten predvodio tim iz Sankt Peterburga.

Strelci za trijumf u gostima bili su Azmun posle svega desetak sekundi i Dzjuba iz penala u 55. minutu.

Arsenal iz Tule poražen je kod kuće od Rostova sa 2:3, iako je drugi pogodak za domaćina postigao Goran Čaušič.

Doskorašnji igrač Crvene zvezde u sudijskoj nadoknadi se dobro snašao i odbijenu loptu prosledio u mrežu za konačan ishod.

Ceo plen Rostovu doneli su Jeremenko, Jonov i Šomurodov, dok je strelac za Arsenal pored Čaušića bio i Lucenko u 67.

U moskovskom derbiju CSKA je na svom stadionu minimalnim rezultatom pobedio Lokomotivu – 1:0. Jedini pogodak na meču bio je delo Fedora Čalova iz jedanaesterca u 42. minutu.