Žalgiris ostavio Budućnost na nuli: Očajni sa penala, nemoćni Gordić i zvižduci u Morači

Budućnost Bajern Minhen

Ništa od prvog trijumfa za Budućnost u Evroligi. Aktuelni regionalni šampion nastavio je sa bledim igrama u novoj sezoni, a u meču protiv Žalgirisa u Morači u okviru 6. kola potvrdio da je još uvek nije dorastao rivalima u najkvalitetnijem evropskom takmičenju – 60:72.

Podgoričani su imali dobar rezultat nakon prve dve četvrtine, uprkos činjenici da su tokom celog susreta očajno šutirali penale (8/17) i Litvancima omogućili 36 skokova, ali u trećoj četvrtini niko, osim Alena Omića u pojedinim trenucima, nije imao odgovor na nešto agresivniju odbranu gostiju.

Delom i zbog povrede 22-godišnjeg Alekse Ilića, Đetići su u trećem kvartalu jednostavno poklekli pred ogromnim pritiskom ekipe Šarunasa Jasikevičijusa koja je udvajala Nemanju Gordića i Petra Popovića i košarkašima Budućnosti otežavala put do svoje polovine terena, što je rezultatovalo konfuzijom u domaćim redovima.

Partizan sa Trinkijerijem napada Cibonu u Pioniru!

Gordić očigledno još uvek ne može da „pronađe“ onaj ritam koji ga je krasio prošle sezone. To se posebno odnosi na šut s obzirom da je za tri gađao 1/5, ali ništa bolji nije bio ni Erl Klark pošto je iz igre imao 4/11 zbog čega su ga navijači u završnici izviždali nekoliko puta.

Na slično nivou bio je i Edvin Džekson, 29-godišnjak koji je prošle godine bio najbolji strelac španskog prvenstva, dok je Žalgirisu u drugom poluvremenu, uz bolji skok, bio dovoljan odlični Brendon Dejvis sa učinkom od 20 poena i pet skokova.

Jednostavno, gosti iz „zelene šume“ su u pravom trenutku uspostavili ritam koji im najviše odgovora i držali ga sve do kraja susreta, a ono što bi trebalo da brine Aleksandra Džikića u nastavku sezone jeste to što su njegovi igrači izgledali potpuno rastrojeno u defanzivi.

Crnogorski derbi: Mornar čeka Budućnost u Baru!

Međutim, činjenica je da Podgorica ne može da bude zadovoljna učinkom inostranih košarkaša od kojih se mnogo više očekivalo. Omić je bio najangažovaniji sa 16 poena i šest skokova, a doskorašnji član Crvene zvezde bio je ujedno jedini igrač Budućnosti sa dvocifrenim brojem poena.

„Tim iz Njegoševog parka“ ostao je na dnu tabele u Evroligi i jedini klub bez pobede nakon šest rundi, a novu priliku, treću uzastopnu na svom parketu, imaće već sledećeg četvrtka kada budu dočekali Baskoniju. Pre toga, sledi crnogorski derbi sa Mornarom u Baru.