Crvena zvezda je u velikom derbiju u 15. kolu Superlige bila bolja od Vojvodine. Utakmica u Novom Sadu završena je rezultatom 2:0.

Dugo očekivani derbi na stadionu “Karađorđe” počeo je ofanzivom fudbalera koje je na teren poslao Nenad Lalatović.

Vojvodina je već u prvih tri minuta imala tri kornera i slobodan udarac iz pozicije koja je Nikoli Drinčiću omogućila priliku da pošalje dobar centaršut.

Ipak, Zvezda se oslobodila početnog pritiska, usledio je nešto sporiji ritam zbog velikog broja prekida na obe strane, a zatim i momenat koji je bitno uticao na ostatak utakmice.

Milan Gajić je u 26. minutu iskoristio prostor koju mu se naprasno ukazao.

Vukao je loptu prema kaznenom prostoru rivala, a nakon što je Gelor Kanga povukao dva igrača sa sobom, desni bek Crvene zvezde našao se u dobroj situaciji za šut, što je i iskoristio.

Lopta je nakon udarca sa ivice kaznenog prostora pogodila Mladena Devetka, a Vukliš nije mogao da spreči pogodak.

Pokušavala je Vojvodina, pre svega preko Čovića i Drinčića da odgovori rivalu, ali nije uspela.

Potencijalni problem za Dejana Stankovića predstavljala je povreda Milana Borjana u samoj završnici prvog dela. Čuvar mreže je prilikom jedne intervencije nezgodno pao na koleno i činilo se da trpi velike bolove.

Međutim, nakon kratke intervencije lekara, nastavio je meč.

Na samom startu drugog, slična situacija kao i u prvom poluvremenu.

Vojvodina je nakon nepunog minuta imala korner, što je bio nagoveštaj da će Lalatovićevi igrači još ofanzivnije krenuti prema golu rivala.

Međutim, vreme je prolazilo, a ozbiljnijih šansi na obe strane nije bilo.

Veliko uzbuđenje videli smo 70. minutu kada je Čović završio na zemlji, a čitava ekipa Vojvodine, uključujući i Nenada Lalatovića, žestoko je tražila penal.

On je i dosuđen, ali pet minuta kasnije i to za Crvenu zvezdu.

Samo što je ušao u igru, Veljko Nikolić je fauliran ispred gola rivala, Ognjen Đuričin je nespretno reagovao, a Novak Simović pokazao je na belu tačku.

Siguran izvođač bio je El Fardu Ben.

Već dosta istrošeni fudbaleri domaće ekipe nisu uspeli da odgovore protivniku i da eventualnim pogotkom unesu dozu drame u završnicu.

Nakon 15. kola Vojvodina je pala na treće mesto na tabeli, pošto je ostala na 30 bodova, dok je Crvena zvezda i dalje relativno ubedljivo prva sa 41. bodom.

U sredu će ekipa Nenada Lalatovića igrati utakmicu 1/8 finala Kupa Srbije protiv Proletera. Zvezda u četvrtak gostuje Gentu u četvrtom kolu Lige Evrope.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: IVICA KRALj – Priče iz kraja #11