Košarkaši Mege u 16. kolu ABA lige savladali su zagrebačku Cibonu rezultatom 72:71. Uzbudljiva i neizvesna utakmica, rešena u završnici, naročito je važna ekipi iz Beograda, u pokušaju da se domogne plej-ofa.

Trener Mege Vladimir Jovanović pohvalio je svoje igrače nakon trijumfa.

-Mora se reći da je utakmica bila veoma uzbudljiva, ne baš kvalitetna, ali veoma zanimljiva, što sam i očekivao. Čestitam Ciboni na pruženoj igri i mojim momcima na zasluženoj pobedi. Idemo dalje-, rekao je Jovanović posle utakmice.

Jovanović je takođe istakao da se pribojavao utakmice, svestan kvaliteta Cibone.

-Forsirali su dugačke napade, usporili su nas i mi smo jako teško uspevali da pronađemo naš ritam, da pokušamo da trčimo sa spoljnom i unutrašnjom linijom, pre svega sa visokom igračima koji na taj način prave prednost. Moram da kažem da nam je prvenstveno bio zadatak da ih zaustavimo u trčanju i prvo poluvreme smo to radili jako dobro, a u nastavku manje-više.

Celu utakmicu nam je veliki problem pravio njihov skok u napadu. I kada smo imali dobre minute u napadu, kada smo imali tečan napad i ubacili neke šuteve za tri poena, oni su se kroz dugačak napad posle ofanzivnog skoka vraćali u meč-, kazao je Jovanović.

Ovo je Megi 11. pobeda u ABA ligi, te su već viđeni u plej-ofu.

Sreća: U Partizanu igrači negativni, nastavljaju sa treninzima

OBAVEZNO POGLEDAJTE: KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39