Kao vino: Manu još nije za penziju! (VIDEO)

Boston je izgubio prva dva meča nove sezone a nakon toga zaređao niz 22-2, sve do sinoć. Manu Đinobili je u poslednjem napadu doneo pobedu Sparsima.

Najbolji pojedinac meča bio je Kajri Irving sa 36 ubačenih poena. Ruki Džejson Tejtum je dodao 20, Braun i Rozije su bili dvocifreni ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Sve to nije bilo dovoljno za pobedu nad San Antonijem.

Pogledaj kompletnu košarkašku ponudu!

Domaću ekipu je predvodio LaMarkus Oldridž sa dabl-dabl učinkom. On je pored 10 skokova postigao i 27 poena. Po broju postignutih poena Manu Đinobili nije bio među najboljima. Svi ostali su ostali u njegovoj senci jer je postigao odlučujuće poene.

Prve dve četvrtine protekle su u dobrom ritmu Bostona. Sve do pred kraj druge četvrtine oni su imali rezultatsku prednost, a na poluvreme se otišlo sa jednim poenom prednosti za Sparse. U dve četvrtine nakon odmora je smanjen gas i postignuto je manje poena.

Noćas se igraju novi NBA mečevi!

Dobili smo egal utakmicu u kojoj je Manu Đinobili rešio da po ko zna koji put u karijeri bude heroj. Poslednji napad na meču, pri rezultatu 102:102. Odigrao je ono što je želeo, izvukao se udesno, na 45 stepeni od koša. Šutnuo i pogodio, naravno.

Za slavlje publike u hali i svih ljudi koji su želeli da ga gledaju još jednu sezonu. Manu je prethodnog leta želeo u penziju. Navijači nisu želeli. Ostao je da igra, nakon dugo vaganja i odlučivanja. Vreme ne radi u korist Argentinca. Istovremeno, ni u našu korist, jer će biti prazno kada ode.

Ovom pobedom je prekinut mali niz od 4 pobede Boston Seltiksa. Bez obzira na to, oni čvrsto drže prvu poziciju na Istoku. San Antonio je trećeplasirani tim na Zapadu, iza neprikosnovenih Golden Stejta i Hjustona. Ovo im je bila treća uzastopna pobeda.