VATROMET U MANČESTERU: Totenhemu “pomogao” VAR!

Kompletirani su parovi polufinala Lige šampiona, pošto su Liverpul i Totenhem eliminisali Porto, odnosno Mančester siti.

VAR PROTIV SITIJA, DA LI JE LJORENTE IGRAO RUKOM?

Nakon pobede od 1:0 u prvom meču, u pravom vatrometu golova ne “Etihadu” Totenhem je i pored poraza od 4:3 uspeo da izbori mesto među četiri najbolja tima Evrope ove sezone, gde ih čeka Ajaks.

Čak sedam golova viđeno je u Mančesteru, od toga pet u prvih 21 minut što je rekord Lige šampiona, za konačnih i za Siti nedovoljnih 4:3 posle više nego uzbudljive završnice.

Golovi su se ređali kao na traci u pomenutih 21 minut. Sterling je doveo domaće u prednost već u 4. minutu sjajnim udarcem unutar kaznenog prostora.

Usledio je odgovor gostiju, kad je fantastični Son sa dva gola, u 7. i 10. minutu, doneo preokret “pevcima”.

Minut kasnije, Bernardo Silva uz dosta sreće smešta loptu iza leđa Lorisa, a u 21. minutu Sterling drugim golom vraća prednost svom timu.

Bilo je jasno, Siti mora da nastavi s napadima jer im pobeda od jednog gola razlike nije odgovarala.

Do željenog gola su stigli, sasvim zasluženo, jer su bili mnogo bolji rival u nastavku. Serhio Aguero u svom stilu pogodio je za 4:2, ali ostalo je više od pola sata do kraja.

Sasvim dovoljno vremena za Totenhem.

U 73. minutu utakmice, nakon kornera koji je izveo Tripije, Ljorente je bio najviši u skoku, mnogima se učinilo da je igrao rukom, reklo bi se i da jeste.

VAR tehnologija je uključena u odluku, sudija Čakir je odlučio da prizna gol!

Za opštu radost navijača Totenhema i nevericu na licima pristalica Sitija… Ipak, nije bilo gotovo.

Sterling je posle greške Eriksena na sredini terena uspeo da postigne gol za 4:4, u trećem minutu nadoknade i stadion je prosto eksplodirao!

Ipak… VAR. Ofsajd!

Koji minut nakon toga odsviran je kraj, a jedno je sigurno – dugo će se pričati o ovoj utakmici.

Totenhem u polufinalu ide na Ajaks i biće to više nego zanimljiv dvomeč timova za koje mnogi ni u snu nisu pomislili da će se naći tu.

LIVERPUL LAKO DO POLUFINALA

Iako je Liverpul loše počeo meč u Portu, što se igre tiče, na kraju su sasvim ubedljivo savladali domaće sa 4:1.

“Redsi” su želeli gol kako bi rešili pitanje pobednika, a našli su ga u 26. minutue. Salah je proigrao Manea, Senegalac je bio siguran, a nakon konsultovanja VAR tehnologije sudija je pokazao na centar.

Domaćima su u tom trenutku bila potrebna četiri gola, zaista nemoguća misija, a kada je Liverpul poveo sa 2:0 u 65. minutu, sve je bilo jasno.

Salah je dobio loptu od Arnolda za situaciju jedan-na-jedan sa Kasiljasom, za “overu” polufinala.

Domaći su uspeli da postignu počasni preko Militaa u 69. minutu, sasvim zasluženo, može se reći da Porto nije zaslužio ovako ubedljiv poraz za koji su se do kraja pobrinuli Firmino posle centaršuta Hendersona, odnosno Van Dajka kom je asistirao Mane.

U drugom polufinalu očekuje nas pravi fudbalski klasik, pošto će se sastati Liverpul i Barselona.