Vaterpolo Super liga Srbije nastavljena je mečevima šestog kola, ali nažalost ponovo nisu odigrane sve utakmice. Na Novom Beogradu domaćini su ubedljivom pobedom nad Starim Gradom sa 27:6 utvrdili prvu poziciju. Radnički je na Banjici bio bolji od najmlađeg tima u ligi sa 20:7, dok je duel u Nišu između Naisa i Zemuna okončan remijem, 8:8.

U ovom kolu, odložen je derbi Crvene zvezde i Šapca, ali i okršaj Partizana koji je konačno kompletan i Vojvodine. Ta utakmica zakazana je za utorak.

Vaterpolisti Novog Beograda ništa ne prepuštaju slučaju čak ni u utakmicama u kojima ulaze kao potpuni favoriti. U tim sa 11. aprila vratio se Marko Avramović i sa četiri pogotka predvodio ekipu.Toliko je postigao i Nika Šušašvili, a u listu nije se samo upisao golman Dimitrije Rističević. Stari Grad je i na ovoj utakmici nastupao oslabljen, najviše neigranjem naiskusnijeg u ekipi, Srđana Aksentijevića. Izabranici Vladimira Vujasinovića su držali svoj ritam od početka, te je jedino pitanje bilo kojom razlikom će trijumfovati.

Kragujevčani su na Banjici bili u sličnoj situaciji. Dobro su otvorili duel, a prednost je konstano rasla i tokom druge i treće deonice. Banjica je pokušavala da izbegne ubedljiviji poraz, što im je donekle i uspelo. Marko Radulović sa pet pogotka je predvodio Kragujevčane, pratio ga je Stefan Branković sa tri.

Najzanimljivije bilo je na bazenu u Nišu. Zemun je bio sigurniji u uvodnim minutima, te imao prednost u drugoj deonici. Domaćini su do preokreta stigli u trećem kvartalu, imali dva gola prednosti na tr minuta do kraja, pa je delovalo da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, Zemunci su u poslednjih 40 sekundi preko Vukazića i Ljubenovića stigli do remija.