POVRATAK I PETERCI Vaterpolisti igraju za peto mesto na svetu

Vaterpolisti Srbije osvojili peto mesto na Evropskom prvenstvu (FOTO: Starsport)

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku posle peteraca sa 5:4 (12:12) i boriće se za peto mesto na Svetskom prvenstvu.

Ekipa Dejana Savića, koja je poražena u četvrtfinalu od Španije, ponovo nije blistala.

Ipak, nakon 12:12 posle četiri četvrtine uspela je da dođe do trijumfa. Tako će vaterpolo tim Srbije, čiji je UNIQA zvanično osiguranje, igrati za peto mesto u Južnoj Koreji.

Gol vredan remija i peteraca postigao je Đorđe Lazić na 13 sekundi do kraja. Pre toga je Mandić sjajnom šraubom smanjio na 11:12, pa su Nemci u poslednjih minut i po ispustili viđenu pobedu.

Jedan od junaka je i golman Rističević. Na startu penal serije odbranio je udarac Giliena, te je vaterpolo reprezentacija Srbija imala ključnu prednost.

Sigurni sa peterca bili su Dušan Mandić, Nikola Dedović, Ognjen Stojanović, Radomir Drašović i Viktor Rašović.

Mandić je bio ubedljivo najefikasniji pojedinac meča sa pet golova uoči peteraca, pratili su ga Viktor Rašović i Lazić sa po dva. Po jedan pogodak delo su Stojanovića, Strahinje Rašovića i Drašović.

Srbija će za peto mesto na SP igrati sa pobednikom duela Australija – Grčka.

U polufinalu planetarnog šampionata sastaju se Španija i Hrvatska, odnosno Mađarska i Italija.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!