BORBA ZA ZLATO: Juniori vaterpolisti u finalu Svetskog prvenstva!

vaterpolo-juniori-evropski prvenstvo
Novi Beograd bolji od Radničkog! (FOTO: Guliver Images)

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije (igrači uzrasta do 20 godina) boriće se za zlato na Svetskom prvenstvu u Češkoj. U finalnoj borbi, od 16 časova, njihov protivnik biće Italija.

Oni su u polufinalnoj borbi bili uspešniji od Mađarske sa 10:7, dok su Italijani sa 14:12 savladali Crnu Goru.

Golove za srpski tim u polufinalu postigli su Marko Radulović (3), Marko Radović (2), Vasilije Martinović (2), Luka Pljevančić, Stefan Branković i Vuk Milojević.

Srbija je u prvoj fazi takmičenja zajedno sa Španijom podelila prvo mesto svoje grupe. Remizirali su sa “crvenom furijom” 6:6, pobedili Amerikance 14:9, a veoma ubedljivi bili u duelima sa Češkom (28:0) i Slovačkom (15:0).

U veoma neizvesnom duelu Srbija je potom pobedila Hrvatsku sa 12:10.

Italijani su u grupi A završili prvu rundu iza vodeće Hrvatske, od koje su izgubili sa 13:12. Remizirali su sa Rusima, a savladali Argentinu i Uzbekistan. Medjutim, podigli su formu u eliminacijama – pobedili su Špance sa 11:9.

Na prethodnom Svetskom prvenstvu u vaterpolu, održanom u Kuvajtu, Srbija je osvojila srebro, a Italija bronzu, dok su Grci po drugi put uzastopno bili najbolji.

U finalu turnira odigranog 2015. godine u Kazahstanu Srbija je u borbi za svetsko zlato u finalu bila uspešnija upravo od Italije, koja je tada branila titulu osvojenu dve godine ranije.

ŽREB JE BIO NEMILOSRDAN: Srpski okršaj u vaterpolo Ligi šampiona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20