Varka u prijemu, pa hitac u mrežu: Lazović prelomio Atalantu! (VIDEO)

Lazović
(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Mučila se Đenova, nije meč tekao baš onako kako su želeli, ali Darko Lazović je bio tu da reši stvar! Atalanta je bila žilava veći deo meča, sve do tog 67. minuta kada je srpski internacionalac stupio na scenu.

Lazović je na centaršut sa desne strane reagovao malo slabije u prijemu, lopta mu se odbila od kopačke više nego što je želeo, ali je sve ispalo utoliko lepše. Fudbaler Atalante Hans Hateber je pokušao da isprati bivšeg igrača Crvene zvezde, ali se njegov prijem lopte odbio od travu i preskočio igrača plavo-crnih, pre nego što mu se ‚‚namestila” na savršen udarac.

A taj udarac završio je u mreži Atalante, iza leđa Etrita Beriše koji nije imao nikakvih šansi da odbrani snažan šut Srbina.

Lazović je tako na vrlo lep i efektan način postigao prvi gol u sezoni u dresu Đenove, a ranije je u Seriji A zabeležio i dve asistencije.

Đenova je na ovom ludom susretu slavila sa 3:1, ali ne bez mučenja. Stigli su do vođstva u 51. minutu prvog poluvremena posle autogola Rafaela Toloija. No, prethodno je Josip Iličić promašio penal za goste, da bi Duvan Zapata u nastavku to ispravio baš sa bele tačke i izjednačio na 1:1.

KLAĐENJE NA SERIJU A NE SME DA IZOSTANE!

Onda je na scenu stupio Lazović, postigao pogodak i nakon toga je meč bio prelomljen. Atalanta je pogubila konce, Hose Luis Palomino je dobio crveni karton pre nego što je Kšištof Pjontek povisio na 3:1, da bi onda Toloi nakon skrivljenog penala u prvom poluvremenu kompletirao katastrofalnu partiju dobijanjem crvenog kartona.

Atalanta je ostala sa devet igrača, a Đenova je tako stigla do svoje pete pobede u Seriji A ove sezone.