Fudbaleri Valjadolida su na svom stadionu rutinski savladali ekipu Atletiko Bilabaa rezultatom 2:1, u okviru devetog kola La lige.

Golove na meču za domaćine postigli su Fabijan Orejana i Markos Andre, dok je počasni gol za Bilbao postigao Inake Viliams.

Prvih petnaestak minuta igre proteklo je u odmeravanju snaga i uglavnom igri na sredini terena bez ikakvih uzbuđenja.

Tako je bilo sve do 17. minuta  kada sudija svira penal za Valjadolid, a skrivio ga je Unai Simon.

Ovaj poklon iskoristio je Orejana rutinskom realizacijom za 1:0.

Do kraja poluvremena fudbaleri Valjadolida su postigli još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajda, tako da se na pauzu otišlo sa 1:0 za domaćina.

Samo što je sudija dao znak za početak drugog dela igre a na semaforu je već pisalo 2:0 za Valjadolid.

Naime, u 48. minutu Andre se našao na pravom mestu u pravo vreme i odbijenu loptu je sproveo u gol za 2:0.

Uspavana ekipa Bilbaa se rasanila u 62. minutu, ali je odličnu priliku propustio Asijer Vijalibre, tačnije golman je odlično reagovao.

Do kraja utakmice gostujući igrači su ipak nekako uspeli da smanje rezultat i to u samom finišu.

Naime, u 85. minutu sudija je svirao penal za Bilbao nakon konsultacija sa VAR-om.

Precizan sa bele tačke je bio Viliams, a to je ujedno bio i konačan rezultat utakmice, 2:1.

Fudbaleri Levantea su na svom terenu remizirali sa ekipom Alavesa rezultatom 1:1.

Gol za domaćina postigao je Hoze Morales, dok je za goste precizan bio Lukas Perez.