SITI SE REVANŠIRAO: “Građani” nakon preokreta savladali PSŽ!

Mančester Siti
Bernardo Silva i Žezus akteri pobedničkog gola! Foto: GuliverImage.com- (AP Photo/Laszlo Balogh)

Derbi kola Lige šampiona između Mančester sitija i PSŽ-a ispunio je očekivanja, a konačni rezultat meča bio je 2:1 za Siti nakon preokreta!

Imali smo jako uzbudljivo prvo poluvreme.

Siti je pred domaćom publiko želeo da osvoji tri boda protiv najozbiljnijeg rivala u grupi i to su pokazali na terenu.

Fudbaleri Pepa Gvardiole, zaigrali su prepoznatljivu igru. Visoki presing na zadnju liniju gostiju i veći posed bili su očigledni tokom prvog dela igre.

Prva prilika na meču dogodila se već u 5. minutu susreta, kada je Pedri bio nadskočio sve u kaznenom prostoru gostiju i uputio udarac u okvir gola, ali je pribran bio Kimpembe i sa gol linije izbio loptu u korner!

Nastavili su se napadi domaćina, međutim, dobro se branio PSŽ, koji je čekao svoju priliku iz kontre.

Slična situacija kao na početku susreta desila se u 18. minutu susreta. odlično je Marez kreirao tokom cele akcije i nakon duplog pasa sa Silvom uputio “kiflu” ka mreži Kejlora Navasa, ali je loptu ovog puta izbio Hakimi!

Nije uspevao PSŽ da pripreti golu protivnika u prvom delu susreta.

Domaćin je nastavio da napada, a najveća šansa na susretu dogodila se u 33. minutu, kada je Gundogan ostao sam u kaznenom prostoru gostiju i pogodio desnu stativu!

Već u sledećem napadu opet je pripretio raspoloženi Marez koji primorao Navasa da interveniše i izbije loptu u korner.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja prvog dela igre pa je rezultat ostao nepromenjen 0:0.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja.

Siti je imao nešto veću inicijativu i u nastavku igre, ali je vrlo brzo usledio hladan tuš.

Gosti su odigrali lepu akciju kojom je Mesi ušao u šesnaesterac i poslao loptu na koju je natrčao Mbape i zatresao mrežu za 0:1!

Nije ovo mnogo poljulalo domaćina koji je nastavio da kontroliše tempo igre. Strpljivo su gradili napade, PSŽ se dobro branio, međutim, ne sme pasti koncentracija kada se igra protiv Sitija.

Izjednačenje je stiglo u 63. minutu kada je sjajanu dugačku loptu dočekao Žezus i prosledio je Sterlingu koji je bio sam na drugoj stativi i vrhovima kopačke loptu poslao u mrežu Kejlora Navasa!

Opasno je bilo po PSŽ i u 69. minutu kada je Žezus raspalio po lopti sa otprilike pet metara od gola, ali je golman gostiju bio bolji.

Uzvratio je Nejmar nakon samo nekoliko napada. Odlično su na uskom prostoru sarađivali Mesi, Di Maria i Nejmar, pa je Brazilac ostao jedan na jedan sa golmanom, ali je otišao previše u stranu i promašio okvir gola.

Totalni preokret desio se u 76. minutu. Marez je poslao dugu loptu na drugu stativu protivnika, gde je usmljen bio Bernardo Silva koji je ziheraški sproveo loptu do Žezusa koji je pogodio za 2:1!

Ušao je meč u nešto mirniji tok nakon ovog gola, povukli su se igrači Sitija i rešili da čuvaju loptu.

Nije uspeo PSŽ da ozbiljnije ugrozi gol domaćina, pa je rezultat ostao nepromnjen, 2:1 u korist domaćina.

Ovom pobedom Siti se zacementirao kao lider grupe A sa 12 poena, dok su “Sveci” drugi sa četiri poena manje.

DŽEKO DVOSTRUKI STRELAC: Zbog toga me je Inter doveo!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija