CSKA BOLJI OD BAJERNA: Lučić promašio šut za pobedu!

vladimir lučić
Lučić tragičar! (FOTO: Djordje Kostic/Starsport)

CSKA je na svom na parketu dočekao Bajern u okviru 12. kola Evrolige i slavio rezultatom 77:74!

Odlično su prvu četvrtinu otvorili košarkaši Andree Trinkijerija.

Raspoložen je bio Darun Hilijard tokom ove deonice, ali i celog prvog poluvremena. Nisu domaći igrači imali rešenje za bivšeg saigrača koji je zatrpavao koš.

Na drugoj strani zapažene role su imali Šengelija i Šved.

Bolji je bio Bajern do kraja prvog poluvremena, raspoloženi Hilijard se još više raspucao što je dodatno uvećalo prednost gostiju.

Usamljeni su bili Šved i Šengelija, a polako je krenuo da se razigrava Heket. Nije to bilo dovoljno pa je tako rezultat na poluvremenu bio 32:41 u korist Bavaraca.

Organizovanije su Moskovljani ušli u nastavak meča, a zonski presing 2-2-1 pravio je ozbiljne probleme igračima Bajerna.

Topila se polako prednost gostiju najviše zahvaljujući dobroj odbrani, ali i koševima Heketa i Klajburna koji je na ovom meču došao do 2.000 postignutih poena u Evroligi.

CSKA je je zaista izgledao kao bivši šampion Evrope, te je Bajern teže dolazio do poena.

Topila se postepeno prednost gostiju, a do preokreta je došlo trojkom Nikite Kurbanova. Međutim, vođstvo domaćina bilo je kratkog daha, pošto je već u sledećem napadu poentirao Hanter.

Mini seriju imao je kapiten Bajerna, Vladimir Lučić koji je vezao četiri poena sa linije slobodnih bacanja, pored njega uspešnu četvrtinu imao je još jedan Srbin u redovima gostiju Ognjen Jaramaz.

U poslednju deonicu se ušlo rezultatom 56:57.

Igralo se koš za koš tokom cele četvrte četvrtine. Konstantno je bila prisutna rezultatska klackalica i sve je ukazivalo da ćemo ući u neizvesnu završnicu.

Raspucao se Klajburn u ovoj deonici, dok su na drugoj strani otpor pružali Hilijard, Hanter i Tomas.

Ozbiljno se “zakuvalo” u poslednjih 50 sekundi meča. Hilijard je bio polovičan, a na drugo strani Klajburn je pogodio za vođstvo od pola koša.

Tragičar je bio Vladimir Lučić koji je promašio trojku za pobedu u poslednjem napadu.

Konačni rezultat bio je 77:74 za CSKA.

Najefikasniji kod pobednika bio je Klajburn sa 17 poena, dok su kod gostiju zapažene role imali Hilijard sa 28 i Tomas sa 17 poena.

MARKOVIĆ SPREMAN ZA BORBU: Moram da dam svoj maksimum, ne smem da kukam!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Milan Makarić: Dancima sam pokazao srpski mentalitet! | Sport Fokus Meridian EP31