ODLIČAN DERBI NA “OLD TRAFORDU”: Arsenal vodio, Kristijano Ronaldo režirao pobedu Junajteda!

kristijano ronaldo-mančester junajted-proslava gola
Ronaldo vodio Junajted do pobede! (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Mančester junajteda slavili protiv Arsenala sa 3:2 na “Old Trafordu. Pobedu “Crvenih đavola” režirao je Kristijano Ronaldo, koji je u dva navrata svoj tim doveo do prednosti.

Arsenal je vodio na startu meča protiv Junajteda, da bi potom domaćin preokrenuo rezultat. Potom je usledilo novo izjednačenje, ali tačku na meč stavio je Kristijano Ronaldo, koji je došao do tačno 801. gola u karijeri.

Pobeda ekipe sa “Old Traforda” u ligi posle skoro dva meseca loše igre je dobra uvertira za novog menadžera Ralfa Rangnika koji je ovaj meč ispratio sa tribine.

“Tobdžije” su došle do prednosti u 13. minutu, kada je kod kornera gostiju, Fred nespretno nagazio Davida de Heu, koji je ležao na gol liniji. U nastavku akcije lopta je došla do mlade “desetke” Arsenala Emila Smit-Rua, koji je lapo pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

Junajted je uspeo da poravavna rezultat u finišu poluvremena. Ferd se iskupio za situaciju kod primljenog pogotka i sjajno uposlio Bruna Fernandeša, koji je rutinski savladao Arona Ramsdejla za 1:1.

U drugom poluvremenu su “Crveni đavoli” došli do vođstva. Igrao se 52. minut kada je Portugalac doneo preokret svom timu i postigao jubilarni 800. pogodak u karijeri.

Slavlje na “Old Trafordu” nije dugo trajalo, samo dva minuta kasnije Martin Edegar je izjednačio na 2:2.

Ipak, u nastavku je Kristijano Ronaldo je ponovo doveo Junajted do prednosti u 70. minutu sa bele tačke.

Do kraja meča po šansu su imali Pjer-Emerik Obamejang i Bruno Fernadeš, ali nisu bili precizni pa je rezultat ostao ne promenjen do kraja.

Junajted je sa pobedom došao do sedme pozicije u Premijer ligi sa 21 bodom, na samo četiri od mesta koje vodi u Ligu Šampiona, dok je Arsenal peti sa bodom manje od “Crvenih đavola”.

LUDILO U RIMU: Lacio prokockao prednost u 100. minutu, golčina SMS-a!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Prva pobeda pod novim nazivom: FMP Meridian slavio protiv Cibone!