Fudbaleri Kolosa iz Kovalivke pobedili su u finalu plej-ofa za Ligu Evrope, ukrajinske Premijer lige, ekipu Mariupolj rezultatom 1:0.

Pobednik je odlučen u produžetku, pošto posle 90 minuta nije bilo golova. Pobedonosni gol postigao je Denis Antjuk u 95. minutu.

Kolos je do finala plej-ofa došao pobedama nad Dnjeprom od 4:1, dok je Mariupolj pobedio favorizovanu Oleksandriju rezultatom 2:1.

Da podsetimo Šahtjor iz Donjecka je odbranio titulu šampiona Ukrajine i direktno se plasirao za grupnu fazu Lige šampiona, dok će drugoplasirani Dinamo iz Kijeva će igrati kvalifikacije.

Zorja kao treća ide direktno u grupnu fazu Lige Evrope, a u isto takmičenje će kroz kvalifikacije pokušati da stignu Desna i Kolos.

MONAREV: Ako odlaziš u neprijateljski tabor, moraš razumeti celu situaciju

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Sport INFO | Serija A, Premijer liga, Kevin de Brujne, Ronaldo