U21 EURO Danci odigrali za Srbiju, “orlićima” ništa ne pomaže

Mlade reprezentacije Nemačke, Danske i Austrije imaju po 3 boda (PHOTO: Alessandro Sabattini/Getty Images)

“Orlići” su, na kratko, bili u igri! Mlada reprezentacija Danske pobedila je Austriju sa 3:1 u drugom kolu B grupe Evropskog prvenstva.

Zakuvalo se u našoj grupi na U21 EP! Može se reći i da su Danci ostavili mlade fudbalere Srbije u igri.

Da su Austrijanci slavili, “orlići” bi i pre duela sa Nemačkom ostali gotovo bez šanse da prođu dalje. Ovako su eliminisani posle katastrofe u duelu sa braniocem trona.

Izabranici Gorana Đorovića zavisili su sami od sebe i dobili su bolnu lekciju sa 6:1. A, morali su da pobede!

Karakter šampiona, znanje i želja? Drugi put...

Što se Danaca tiče, posle poraza od Nemaca došli su do sva tri boda. I oni imaju svoju računicu, a upravo sa njima ćemo igrati u poslednjem kolu, u nedelju.

Danska je imala više heroja protiv Austrije. Jedan od junaka je rezervista Skov Olsen, koji je u 77. minutu asistirao dvostrukom strelcu Joakimu Meleu za vođstvo. Na kraju je sam, u trećem minutu nadoknade, stavio tačku.

Na prvi pogodak Melea iz 33. minuta odgovorio je kapiten Linhart za izjednačenje na startu drugog dela. Zato se mora istaći i golman Danske Danijel Iversen koji je pri rezultatu 1:1 odbranio penal Krištofu Baumgartneru.

Situacija u grupi B je sada takva da Nemačka ima šest bodova, a Danska i Austrija po tri. Srbija je na nuli i ostala je bez šanse za polufinale.

Podsetimo, plasman u polufinale U21 Evropskog prvenstva obezbediće pobednici tri grupe i najbolja drugoplasirana selekcija.

BONUS VIDEO | Sreten Rašković: Rukometaši Srbije su na dobrom putu, privilegija je komentarisati River – Boka