TRINKIJERI LJUT POSLE PORAZA: Drugo poluvreme je bilo katastrofa

Andrea Trinkijeri ne može da bude zadovoljan igrom svojih izabranika (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Partizan je doživeo poraz u drugom meču polufinala od FMP-a sa 88:85 u Košarkaškoj Superligi, pa će o putniku u finale odlučivati majstorica.

Trener crno-belih Andrea Trinkijeri nije imao mnogo razloga za zadovoljstvo posle neuspeha na ovom susretu.

– Bili smo bolji u skoku, u asistencijama, u šutu za tri… A izgubili smo!?
Ta 44 slobodna bacanja su nas koštala mnogo, čak 34 faula! To je sigurno bio ključ.

Partizan će pokušati da se nakon majstorice domogne finala
(FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

A tu je i naša loša igra u trećoj četvrtini. Odbrana je tada bila katastrofalna. I zato smo izgubili utakmicu – rekao je Trinkijeri.

Italijanski stručnjak nije mogao da nađe prave reči da objasni zašto je Partizan izgubio ovaj meč.

– Iskreno da vam kažem, ne znam zbog čega smo izgubili. Znam da je drugo poluvreme bilo loše.

Sve je bilo loše! Uspeli smo nekako da napravimo preokret, i onda su ona tri slobodna bacanja u ključnom trenutku kompletno promenila ritam utakmice.

Sigurno smo bili jako loši u odbrani, i u napadu u trećoj četvrtini. Ali važnija je odbrana. I to je bio ključ.

FMP-U PRIPALA DRAMA: Majstorica odlučuje ko će na megdan Zvezdi

Na kraju nije želeo da komentariše da li ova Superliga ima smisla.

– Nemam ništa da kažem o tome, kada ne odlučujem. Zašto da pričam, kada to ne mogu da promenim – istakao je trener Partizana.

Podsetimo, odlučujući meč između košarkaša Partizana i FMP-a igra se u petak od 19 sati u dvorani “Aleksandar Nikolić”.