Trener Mege Vladimir Jovanović bio je malo razočaran što njegova ekipa nije uvele meč protiv Mornara u neizvesniju završnicu.

Da podsetimo Mega je u okviru ABA lige poražena od Mornara rezultatom 80:73, gde su držali korak za protivnikom do pet minuta pre karaj utakmice.

–Bez obzira na našu dobru igru, pre svega u napadu, već u prvoj četvrtini sam imao bojazan ako sa Mornarom pokušate da odigrate na veliki broj poena, to je osuđeno na propast. Ekipa Mornara je sastavljena od izuzetnih pojedinaca koji imaju jako visoke procente šuteva za tri poena, i ako vi uđete u bitku sa njima ko će da da više poena, to nije dobro, a mi smo tako krenuli. Napad je dobro funkcionisao, dali smo 28 poena i time moramo da budemo zadovoljni, ali sam video da naša odbrana nije na nivou na kome je trebalo da bude – kaže trener Mege i dodaje:

U drugom poluvremenu nismo bili dobri, pre svega u odbrambenom polju, a u napadu u pik-en-rolu a posle i u igri jedan na jedan, nismo dali ono što je trebalo. Otvorili smo im u jednom trenutku lake poene iz reketa, što je kasnije rezultiralo šutevima za tri poena, pre svega Gejbrijela, a to je je prelomilo utakmicu. Imali smo vremena i načina da utakmicu učinimo uzbudljivijom, ali je trojkama Gejbrijela utakmica izmakla kontroli. Čestitam Mornaru, ne samo na ovoj pobedi, već i na igrama u ABA ligi i Evrokupu i pored problema sa kojima se susreću –

U sledećem kolu srpski derbi pošto će korakaši Mege igrati sa Borcem u Čačku.

ABA LIGA: Vrhunska partija Petruševa nedovoljna za pobedu protiv Mornara

OBAVEZNO POGELDAJTE: Fudbalski kviz | EP 15 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA