Deveto kolo Premijer lige otvorili su fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Totenhema. Duel koji je mnogo obećavao na kraju je okončan minimalnom pobedom Totenhema, 1:0, a strelac u 88. minutu bio je Hari Kejn. Ovom pobedom, Totenhem je izbio na čelo tabele.

Inače, ovo je 150. pogodak Harija Kejna, čime je izbio na 10. poziciju najboljih strelaca Premijer lige.

Ekipa Slavena Bilića nastupala je oslabljena. Zbog korona virusa, uoči utakmice u karantin su poslati Pereira i Ivanović.

Agresivnije su krenili gostujući igrači. Već u trećem minutu Bejl je bio pred golom, ali je odbrana intervenisala, a nešto kasnije u odličnoj prilici se našao Hung-Min, ali je defanzivna linija VBA bila sigurna. Tek sredinom poluvremea, VBA je pokušavao nešto na gostujućoj polovini. Nakon pokušaja Livermora su bili najbliži da ugroze gol Totenhema, ali je lopta završila tik inad prečke.

U pauzi na poluvremenu, očigledno je Slaven Bilić znao kako da motiviše svoje igrače, pa su bili znatno opasniji rival u nastavku. Najveća opasnost po Totenhem dolazila je od Robinsona, dok je gost odgovorio preko Kejna. Međutim, ponovo su uspešniji bili igrači odbrane. U 67. minutu u idealnoj prilici za Totenhem se našao Reguljon, ali je promašio prazan gol. Dva minuta kasnije, na drugoj strani Galager je pogodio stativu, pa su taj deo igre obeležili promašaji na obe strane terena.

Mogao je u nastavku i Grant da donese domaćinuu prednost, ali još jedan promašaj. U finišu, Totenhem je krenuo na sve ili ništa. Ofanziva je konačno donela gol. Igrao se 88. minut kada je Kejn ispratio napad svojih saigrača i utrčao na centaršut. Glavom je loptu poslao u levu stranu, za 0:1. U nadoknadi vremena Vinicijus nije iskoristio priliku da duplira prednost, pa je ekipa Žozea Murinja trijumfovala sa minimalnih 1:0.

Sergej nije zaustavio “vanzemaljca”, ali je Lacio uzeo bod u 95. minutu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SRBIJA – ŠKOTSKA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #28