U derbiju devetog kola Premijer lige fudbaleri Totenhema savladali su na svom terenu Mančester siti sa 2:0.

Ili bolje rečeno, Žoze Murinjo je nadmudrio Pepa Gvardiolu, koji je pre samo nekoliko dana potpisao novi ugovor za “Građane”.

Golove su postigli Son u 5. minutu utakmice i Lo Selso u 65. minutu. Početak meča doneo je veliku radost Murinju, ali i svima onima koji navijaju za Totenhem.

Najpre je Endombele uputio sjajan pas u prazan prostor, Son je, kao po običaju, prešao štopere Sitija i pogodio za 1:0.

Narednih nekoliko minuta donela su nam po gol na obe strane, ali su oba poništena, i to opravdano. To je otprilike bilo sve što smo videli u prvom delu igre.

Drugo poluvreme donelo je manje uzbuđenja, ali i još jedan pogodak. Posle dvadesetak minuta, Murinjovi puleni su duplirali prednost.

Sjajnu kontru iskoristio je Lo Selso, koji je zapravo ušao na teren samo nekoliko sekundi ranije, to je ujedno bio i njegov prvi kontakt sa loptom na večerašnjoj utakmici.

I to kakav! Sjajno je reagovao, potpuno mirno plasirao loptu i duplirao prednost svog tima. Tim rezultatom je na kraju i završena utakmica, pošto do kraja zaista nismo videli izgledne prilike.

Nešto ranije, Brajton je u Birmingemu slavio protiv Aston Vile sa 2:1, a golove su postigli Dani Velbek u 12, Marč u 56. i Konsa u 47. minutu.

Na ovom meču videli smo zaista prelepe pogotke i uzbudljiv finiš, iako u samoj završnici nije bilo golova.

Prednost Brajtona je brzo neutralzovana, već u drugom mominutu drugog poluvremena, ali smo onda gledali više prilika na obe strane.

Lampti je dobio drugi žuti u prvom minutu nadoknade zbog sukoba sa Džekom Grilišom, a pre toga je prvi dobio u 88. minutu.

Videli smo i dosuđen penal za Aston Vilu, ali je VAR presudio da nema osnova za jedanaesterac.