Totenhem pretekao Siti, maestralni Voker-Piters, Matić strelac

Totenhem deklasirao Sautepmton (FOTO: Alex Broadway/Getty Images)

Totenhem je postao glavni „neprijatelj“ Liverpula na vrhu tabele. To je epilog „Boksing deja“, odnosno, 19. kola u Premijer ligi. Pevci su nastavili sa fantastičnim partijama pošto su na Vembliju zgazili Bornmut (5:0) i tako preuzeli drugu poziciju na tabeli od Mančester sitija koji je u Lesteru (2:1) doživeo treći poraz u sezoni.

Sastav Mauricija Poketina pobedu je „overio“ već u 35. minutu kada je Brazilac Lukas srušio Asmira Begovića za 3:0. Pre njega su pogađali Kristijan Eriksen i Son Heung-Min, da bi Totenhem u drugom poluvremenu preko Harija Kejna i Eriksena samo potvrdio 15. trijumf u sezoni.

Međutim, iako je 26-godišnji Eriksen postigao dva gola, meč je u potpunosti obeležio 21-godišnji desni bek i reprezentativac Engleske Kajl Voker-Piters koji je zabeležio čak tri asistencije – sve tri u prvom poluvremenu, čime je postao prvi fudbaler sa tri proigravanja na jednom meču u novoj sezoni. Ono što je još interesantnije, Voker-Pitersu je ovo bila tek treća utakmica u 2018. godini.

Peti uzastopni trijumf Totenhema u engleskom šampionatu londonski klub ne bi „odveo“ na drugu poziciju da aktuelni šampion, Mančester siti, nije pretrpeo težak poraz od Lestera na stadionu King Pauer, i to nakon preokreta.

ČELSI NAPADA VOTFORD!

Bernardo Silva je doveo Građane u vođstvo već u 14. minutu na asistenciju Serhija Aguera, ali samo pet minuta kasnije izjednačenje donosi Mark Olbrajton, a Rikardo Pereira fenomenalnim šutem u 81. minutu postavlja konačnih 2:1 za Lester koji sada ima 28 bodova na sedmom mestu.

Vodeći Liverpul nije imao velikih problema sa Njukaslom na Enfildom pošto je slavio rezultatom 4:0, golovima Dejana Lovrena, Mohameda Salaha, Đerdana Šaćirija i Fabinja, a tri boda je upisao i Mančester junajted pobedom nad Hadersfildom na Old Trafordu (3:1), uz gol Nemanje Matića, njegov prvi još od 17. marta ove godine, i dva u režiji Pola Pogbe.

Everton se očigledno oporavio nakon razočaravajućeg poraza od Totenhema na Gudisonu u prethodnom kolu (2:6) pošto je srušio Barnli u gostima sa čak 1:5, dok na meču između Kristal Palasa i Kardifa nije bilo golova.