Fudbaleri Totenhema odigrali su nerešeno na svom terenu sa ekipom Fulama – 1:1 (1:0), u utakmici 16. kola Premijer lige.

Ovim remijem je Totenhem sebe značajno udaljio od borbe za titulu. Trenutno su šesti na tabeli sa 30 bodova, dok je Fulam 18. sa 12.

Bila je ovo veoma uzbudljiva utakmica u kojoj su Spursi ponovo prosuli bodove. Kao i mnogo puta ove sezone, poveli su sa 1:0, ali su onda dopustili rivalu da se vrati u meč.

Povela je ekipa Žozea Murinnja golom Harija Kejna u 25. minutu, na dodavanje Serhija Reguliona. Kejn je sjajno reagovao na centaršut Regilona i glavom smestio loptu u mrežu Areole za nastavak golgeterske serije.

Međutim izabranici Skota Parkera su odigrali veoma hrabro i zasluženo došli do boda. Izjednačenje im je doneo Ivan Kavaljero pogotkom u 74. minutu susreta.

Najbolju priliku za domaćina propustio je Son sredinom drugog poluvremena kada je u situaciji jedan na jedan pogodio samo stativu. Ispostavilo se da je to bio ključni trenutak utakmice.

Dao je Totenhem gol u 90. minutu, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Primetno je da Fulam u poslednje vreme igra sve bolje i ako ovako nastave mogu da se nadaju opstanku u ligi.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi.