TOŠIĆ POSLE GOLA: Verujem da će Suma biti jedan od nosilaca igre

Zoran Tošić će svavako biti jedna od najvećih uzdanica crno-belih (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

U utakmici 1. kola Linglong Superlige, Partizan je kao gost savladao ekipu Inđije sa 1:0, a strelac za crno-bele bio je Zoran Tošić.

Popularni Bambi je izneo utiske posle trijumfa na startu sezone.

– Sve pohvale za ekipu Inđije. Ne srećemo baš često u okviru naše lige ekipu koja želi da igra fudbal i nadigrava se.

TOŠIĆ ZA TRIJUMF Dva prekida, sporni transparent i crveni karton

Nekada se to završi kao u nedelju protiv nas, ali je to pravac u kojem bi svi trebali da razmišljaju – rekao je Tošić.

Mogli su crno-beli da postignu još nekoliko pogodaka, pa čak i Tošić koji je u prvom poluvremenu pogodio stativu, a gol je došao posle sjajnog dodavanja Sume.

– Lepa akcija, Suma je odlično prošao i asistirao. Imali smo dosta šansi u poluvremenu, šteta što ranije nismo obezbedili veće vođstvo i mirnije završili utakmicu.

Partizan je sezonu otvorio pobedom nad Inđijom od 1:0 (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Još uvek se traži prava forma u redovima šampiona Kupa Srbije.

– Tek je početak prvenstva, nismo još maksimalno pripremljeni. Ove prve utakmice su uvek najteźe jer su takmičarske, bodovi se lako gube.

Tek ulazimo u njih posle perioda priprema na kojima se radi po drugom modelu. Sigurno da ćemo izgledati bolje kako vreme bude odmicalo.

Tošić je pokazao i na pripremama, a i na meču u Inđiji da odlično sarađuje sa Sumom, ali i Sadikom.

– Kao što sam rekao bila je to lepa akcija koja je rezultirala golom.
Verujem da ćemo i dalje dobro sarađivati i da će Suma biti jedan od nosilaca naše igre.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Sadik je još u fazi privikavanja i upoznavanja. Imao je nekoliko lepih proigravanja i šansi, ali doći će i golovi.

“Bambi” veruje da će novajlija Umar Sadik biti pravo pojačanje (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Partizan u četvrtak počinje i evropsku sezonu. Sledi gostovanje ekipi Konahs Nomadsima u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

– Očekivali smo odlazak u Škotsku, ali idemo u Vels. Znamo kako treba igrati sa ostrvskim ekipama.

Spremni smo za utakmicu i uveren u pozitivan rezultat – zaključio je Tošić.

Podsetimo, duel Konahsa i Partizana je na programu u četvrtak od 19.30, a revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.