MALO MUKE, ALI TRIJUMF: Đoković uspešno počeo borbu za ulazak u ISTORIJU!

novak đoković-us-open-drugo kolo
Još ništa nije gotovo u slučaju Novaka Đokovića! (FOTO: Guliver)

Prvi reket sveta Novak Đoković uspeo je da se plasira u drugo kolo US Opena.

Srpski teniser je relativno rutinski savladao danskog tenisera Holgera Runea rezultatom 3:1, po setovima (6:1, 6:7, 6:2, 6:1).

Novak Đoković je u svom stilu otvorio prvi set. Osvojen je prvi brejk i lagano priveden kraju prvi set za nešto manje od pola sata igre.

U drugom setu 18-godišnji Danac je pokazao da nije došao samo kao statista na jedan od četiri najveća turnira u svetu tenisa.

Rune je iznenadio Novaka Đokovića uspeo da povede 3:0. Srpski as se brzo konsolidovao, uveo set u taj-brejk, ali je rival bio koncentrisaniji i došao do izjednačenja.

Treći set je obelžila potpuna dominacija Novaka Đokovića, ali nažalost i problemi mladog Danca.

Pri rezultatu 4:1 za srpskog tenisera, Rune je počeo da oseća grčeve, što je značilo da neće moći na pravi način da se suprostavi protivniku.

Novak Đoković je iskoristio poklon ekspresno je rešio treći i četvrti set u svoju korist i plasirao se u narednu rundu.

Tamo će se sastati sa holandskim predstavnikom Talonom Grikspurom.

Novak Đoković u svom vlasništvu ima tri velika turnira ove sezone, da li je došlo vreme da zaokruži dominaciju i kompletira četvrti?

ĐOKOVIĆ IMA SVOJ “DRIM-TIM”: Zamisli još Jokića i Bogdana sa vama… (FOTO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Analiza evropskih fudbalskih takmičenja sa Nebojšom Todorovićem! | Meridian Sport Fokus Podkast EP19