NOVAK JE U POLUFINALU RIMA: Kanađanin skupo prodao kožu!

Novak Đoković-Tenis-ATP-Rim
Novak Đoković bi mogao da ima olakšan put do titule na Rolan Garosu! (FOTO: Guliver images)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je savladao Feliksa Ože Alijasima sa 2:0 u setovima i tako se plasirao u polufinale ATP turnira u Rimu.

Đokoviću je za pobedu trebalo dva sat i 11 minuta, a slavio je sa 7:5, 7:6 (1). Protivnik u narednoj rundi, biće mu Norvežanin Kasper Rud.

Srpski teniser je odlično započeo meč, a posle sigurna dva gema sa obe strane, mladi Kanađanin je imao šansu da oduzme servis Novaku, ali je prvi reket sveta uspeo da osvoji gem, a potom u osmom gemu napravi i brejk za 5:3.

Ipak, Đokoviću nije pošlo za rukom da potvrdi brejk i Feliks se veoma lako vratio u meč i došao do izjednačenja 5:5.

Novak je uspeo da veže dva naredna gema i ipak dođe do prvog seta. Posle rutinski dobijenog svog serivisa sa četiri uzastopna poena, lako je napravio tri brejk i set lopte na protivnikov servis. Drugu je uspeo da realizuje za 7:5, odnosno 1:0 u setovima.

Početkom drugog seta, Đoković je veoma brzo došao do prednosti, posle sigurnih servisa oba tenisera i 3:2, u šestom gemu je Novak uspeo da oduzme servis Ože Alijasima i dođe do značajne prednosti (4:2).

Kanađanin se nije predavao i odmah je pokušao da uzvrati, ali je Đoković uspeo da odbrani dve brejk lopte i stekne veliku prednost pred završne gemove 5:2.

Feliks je uspeo da se konsoliduje i spase brejk i meč loptu u osmom gemu, a kada je izgledao kao da će Novak da odnese pobedu, mladi teniser je uspeo da napravi brejk i uvede meč u uzbudljivu završnicu 5:4.

Uspeo je potnuo Ože Alijasim da se vrati u meč, a posle sigurnih servisa oba tenisera, meč je ušao u dramu i taj-brejk 6:6.

Srpski teniser je na kraju rutinski slavio u taj-brejku sa 7:1. On je uspeo tri puta protivniku da oduzme servis i tako dođe do pobede i plasmana u polufinale.

Drugi polufinalni par su  Grk Stefanos Cicipas i Nemac Aleksander Zverev.

NOVAK DOBIO POTENCIJALNOG RIVALA: Rud preko Šapovalova do polufinala Rima!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:ZVEZDA POBEDILA CEDEVITA OLIMPIJU: Ovacije za Stankovića, nagrade za Kalinića i Lazića!