Delegacija Rolan Garosa ukazala veliku čast Nadalu (VIDEO)

1
rafael nada
Rud o Nadalu (FOTO: Guliver Images)

Španski teniser Rafael Nadal ima statuu od tri metra u kompleksu Rolan Garosa, a sada je na Majorki primio umanjenu repliku.

Lep poklon uručili su mu predsednik TS Francuske Žil Moreton i direktorka pariskog Grend slema Ameli Morezmo.

“Vrednosti i duh Akademije su ogledalo čoveka kakav je Rafa. Poniznost, obrazovanje i rad su vrednosti koje on oličava više od bilo koga. Uvek ima želju da prenese znanje. Igrači sa Akademije su u veoma dobrim rukama. Srećan sam što delim ove trenutke sa Rafom”, rekla je Morezmo.

Meridian ima najbolje kvote

Nadal je 14 puta bio šampion na Rolan Garosu, poslednji put 2022. godine, kada je u finalu bio bolji od Kaspera Ruda.

“Rolan Garos je najvažnije mesto u mojoj karijeri. Zato sam uzbuđen što imam statuu tamo. Mogućnost da imam repliku ovde, u svojoj kući, u Muzeju, objektu, koji su za mene i moju porodicu posebni. Veoma sam zahvalan svima koji su mi to omogućili. Biće izložen ovde, zajedno sa mojim trofejima, kako bi svi koji žele da dođu mogli da vide”, kazao je Nadal.

https://twitter.com/rolandgarros/status/1641403190561177601

Nikad neizvesnija trka za MVP titulu, poznato ko ima prednost (FOTO)

BONUS VIDEO:

 

1 KOMENTAR

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo Vas ovde unesite svoje ime