KAO U DOBRA STARA VREMENA: Marej “leteo” po terenu i obezbedio pobedu na startu Vimbldona!

2
endi marej-vimbldon-izjava
Marej je u drugom kolu Vimbldona! (FOTO:Guliver)

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Džejmsom Dakvortom rezultatom 3-1 u setovima.

Marej je kao domaći igrač imao čast da prvog dana igra na Centralnom terenu “Ol ingland klub kompleksa” i nošen podrškom publike zabaležio je veliku pobedu.

Ipak, početak meća nije “mirisao” na trijumf Britanca. Dakvort je uz jedan brejk viška dobio prvi set sa 7:5. Nekadašnji osvajač Vimbldona,pak, imao je spreman odgovor.

Snažno je Marej otvorio drugi deo igre, i u petom gemu stigao je do brejka. Do kraja seta nije ispustio stečenu prednost i sa rezultatom 6:3 izjednačio je meč na 1-1.

U trećem setu Dakvort nije mogao da parira Britancu i uz dva brza brejka i sigurnu igru Mareja na semaforu je ubrzo stajalo 2-1.

Kako se na Centralnom terenu polako spuštao mrak, došlo je vreme i da se spusti zavesa na ovaj duel. Marej nije prepustio Dakvortu priliku za povratak u meč, jednim brejkom utabao je put ka pobedi, a asom u poslednjem gemu dovršio je meč prvog kola.

U drugom kolu Vimbldona Marej će biti na pravom ispitu, pošto će ukrstiti rekete sa 20. teniserom sveta, Džonom Iznerom.

SENTIMENTALNI ĐOKOVIĆ: Kada igrate protiv Federera osećate da to nije običan meč, slično je i sa Nadalom

OBAVEZNO POGLEDAJTE: KOŠARKAŠKI SPEKTAKL U ŽELEZNIKU: Mega je šampion „Meridian Friendship Tournament“