
Osmi teniser sveta Kasper Rud plasirao se večeras u finale Rolan Garosa, nakon što je u Parizu pobedio hrvatskog igrača Marina Čilića sa 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.
Norveški igrač je do svog prvog grend slem finala i pobede nad 23. igračem sveta došao za dva sata i 55 minuta.
Čilić je sa dva brejka rešio prvi set u svoju korist. Drugi set pripao je 23-godišnjem norveškom teniseru, koji se pridigao nakon početnog pada i uz napravljen brejk u trećem gemu rešio drugu deonicu.
Rud u narednom setu pravi brejkove u prvom i trećem gemu, a u osmom gemu na svoj servis koristi treću set loptu. Treći set bio je prekinut na nekoliko minuta, pošto se za mrežu vezala devojka, aktivistkinja u borbi protiv klimatskih promena.
I u nastavku Rud je zadržao dobru igru i sa dva brejka rešio je pitanje pobednika. Protivnik u nedeljnom finalu na Rolan Garosu mu je peti teniser sveta Rafael Nadal koji će imati realan zicer da stigne do 22. grend slem titule.
Španac je ranije danas izborio finale, nakon što mu je zbog povrede zgloba meč predao treći igrač na ATP listi Aleksander Zverev.
Nadal se u finalu bori za 22. grend slem titulu i 14. na pariskoj šljaci. Rud je postao prvi Norvežanin finalista grend slema u singl konkurenciji.
(Izvor: Beta)
KAKAV PEH! Povreda zaustavila Zvereva u teniskom spektaklu!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vaso Bakočević: Novi protivnik, Fight Company, YouTube kanal… – Sport Fokus EP49
Imacemo sjajno finale i opet kazem Nadal će osvojiti crta mu se sve