
Direktor Australijan opena Kreg Tajli je istakao da teniser neće morati da se testiraju na koronavirus.
Australijanci su brzo promenili ploču i od najdrastičnijih mera došli do popuštanja.
Zdravstvena politika, za koju je Tajli rekao da održava ono što se događa u široj zajednici, značajna je promena u odnosu na stroge protokole koji su obeležili turnir u poslednje dve godine.
Turnir 2021. održan je u takozvanom „balonu“, a prošle godine je deveterostruki osvajač turnira Novak Đoković deportovan jer nije vakcinisan.
“Samo smo hteli da pratimo dešavanja u zajednici”, rekao je Tajli i dodao:
“Otišli smo korak dalje dajući preporuku oko izbegavanja igranja kada ste bolesni, a naše medicinsko osoblje nastaviće to da nadzire. Jasno smo rekli našim igračima, kao i našem osoblju, ako se neko ne oseća dobro, neka ostane kod kuće, ali znamo da će potencijalno biti tenisera koji će igrati i sa Kovidom”, dodao je direktor Australijan opena.
Sasvim realna odluka,ali koja bode oci posle proslogodisnje nocne more!!!!
Pa kako će pustiti nekoga da igra ako ima Kovid? Ne razumem, zamalo su uništili karijeru Novaku a sad je sve puj pike ne važi, šta nas briga za koronu?
Ovi idu iz krajnosti u krajnost
Dobra vest za igrače ali je realno mač sa dve oštrice, valjda se neće pokajati
Smirila se situacija sa koronom pa su popustili i sa merama
Pa korona je prošlost ne treba se vraćati u nazad ,pustite ljude da igraju tenis .
Što bi maltretirali igrače kad nema potrebe