1
bec-sonego-rubljov-finale
Sonego igra turnir života REUTERS/Lisi Niesner - UP1EGAU1ETW7X

Italijanski teniser Lorenco Sonego igra turnir života.

Sonego je u dva seta (6:3, 6:4) pobedio Britanca Danijela Evansa i tako se plasirao u finale Beča.

Italijan je odigra još jedan izvanredan meč i bez većih problema eliminisao Evansa.

Da pobeda protiv Novaka Đokovića nije bila slučajnost, potvrdio je ovaj polufinalni duel.

Sonego je odmah na startu napravio brejk i poveo sa 3:0. Nije prepustio Evansu nijednu brejk loptu u tom delu igre i dobio je prvi set rezultatom – 6:3.

I u drugom setu je u uvodnom gemu oduzeo servis rivalu. Ipak, Evans je odmah uzvratio, ali je Italijan ponovo napravio brejk u trećem gemu i poveo sa 2:1.

Taj brejk prednosti je sačuvao do kraja seta i zasluženo se plasirao u finale Beča.

Zanimljivo da 25-godišnji italijanski teniser još nije izgubio nijedan set na turniru. Maksimalnim rezultatom je pobedio Dušana Lajovića, Huberta Hurkača, Novaka Đokovića i Danijela Evansa.

Rival u finalu biće mu Rus Andrej Rubljov.

Rubljovu je meč polufinala zbog povrede predao Južnoafrikanac Kevin Anderson pri rezultatu 6:4, 4:1.

I Ruski teniser je u izvanrednoj formi. Nedavno je osvojio turnir u Sankt Peterburgu, pa će sada imati lepu priliku da nastavi sa osvajanjem trofeja.

Finale ATP turnira u Beču igra se u nedelju.