ĐOKOVIĆ-KECMANOVIĆ EKSPRES Novak samleo rivala, Miomir lako s Đereom

novak đoković-de haus-kritika
Novak Đoković će u drugom kolu Sinsinatija igrati protiv Berankisa (FOTO: Elsa/Getty Images)

Novak Đoković i Miomir Kecmanović plasirali su se u drugu rundu US Opena, pobedama nad Robertom Karbaljesom Baenom, odnosno Laslom Đereom.

Najbolji teniser sveta s maksimalnih 3:0 savladao je Španca, po setovima 6:4, 6:1, 6:4.

Prvi set protekao je u Novakovim napadima na servis protivnika, koji je slomio tek u desetom gemu, za vođstvo.

U drugom setu viđen je dupli brejk našeg tenisera, a u trećem jedan oduzet servis omogućio je trijumf Đokoviću.

Novak nije dozvolio protivniku nijednu priliku za brejk, a u narednoj rundi sastaće se sa pobednikom meča Kveri – Londero.

SJAJNE VESTI ZA SRBIJU Đoković igra u Dejvis kupu!

Mali srpski derbi odigrali su Laslo Đere i Miomir Kecmanović, a pripao je mlađem igraču.

Bilo je 3:0 za 50. igrača sveta, 6:2, 6:1, 7:5.

Kecmanović je prvi set rešio s dva brejka, u drugom je napravio čak tri, a tek u trećem Đere se jače suprotstavio.

Trajao je skoro sat vremena, Đere je imao brejk prednosti, ali Miomir se vratio u osmom gemu.

Propustio je meč loptu u desetom, da bi trijumfovao novim brejkom, za narednu rundu US Opena.

Tamo Kecmanović čeka Švajdu ili Lorencija.

Nešto ranije, Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo pobedom nad Darsisom, dok je Janko Tipsarević poražen od Kudle u poslednjem meču singl karijere kad su turniri u pitanju.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac: Izgubili smo kulturu navijanja, moj Jokić vodi do medalje

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?