US OPEN “SEČA KNEZOVA” Četiri top 10 tenisera ispala u prvom kolu!

Karen Hačanov burno reagova posle gubitka seta u Antverpenu (PHOTO: Justin Setterfield/Getty Images)

Drugi dan US Opena doneo nam je četiri velika izenađenja. Eliminisani su Roberto Bautista, Stefanos Cicipas, Karen Hačanov i Dominik Tim.

Poslednji grend slem u sezoni često donosi neočekivane rezultate.

Pojedini igrači gube ritam i energiju usled duge sezone, pa i ne čudi ovoliki broj iznenađenja već na startu.

Prvi igrač iz top 10 koji je završio nastup na Flašing medouzu je Španac Roberto Bautista Agut.

Njega je posle velike borbe i meča u pet setova savladao Mihail Kukuškin (3:6, 6:1, 6:4, 3:6, 6:3). Kazahstanac je ovom pobedom nastavio sa dobrim igrama na najvećim turnirima.

Na Vimbldonu je stigao čak do osmine finala, kada ga je zaustavio Kei Nišikori.

Bautista je igrao sjajno na američkoj turneji, stizao do četvrtfinala i Montreala i Sinsinatija, pa se očekivao sličan rezultat i na US Openu.

Ipak, Španac nije ličio na sebe, bilo je evidentno da je došlo do zamora, i nije imao snage za bolji rezultat najvažnijeg turnira pomenute američke turneje.

Kukuškin će u drugom kolu odmeriti snage sa mladim Aleksejem Popirinom, koji je bez većih problema savladao Delbonisa.

Drugo veliko iznenađenje bio je poraz jednog od predvodnika nove generacije tenisera, Stefanosa Cicipasa.

On je morao da položi oružije pred fenomenalnim Rusom, Andrejem Rubljovim, koji je bio bolji u četiri seta  – 6:4, 6:7, 7:6, 7:5.

Grčki teniser je ovim porazom nastavio lošu seriju rezultata, jer mu je ovo bio četvrti poraz u nizu.

Takođe, Cicipas je i na prethodnom Slemu završio takmičenje u uvodnoj rundi, kada je na Vimbldonu poražen od Italijana Fabijana.

Rubljov će imati priliku da nastavi sa dobrim partijama na američkoj turneji, naredni rival će mu biti Žil Simon.

Dominik Tim je oduvek važio za tenisera koji se najbolje snalazi na šljaci.

Ipak, njegov poraz u prvom kolu US Opena od pomenutog Tomasa Fabijana svakako predstavlja jedno od većih iznenađanja.

Italijan je slavio rezultatom 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 6:2), i tako prekinuo niz od tri poraza. Austrijski teniser nije ličio na sebe tokom celog meča, pa će Fabijano u drugom kolu igrati protiv Aleksandera Bublika.

NOVAK ĐOKOVIĆ OSVAJA US OPEN

Poslednji u nizu favorita koji su razočarali je Karen Hačanov.

Ruski broj jedan je možda i najviše razočarao od svih poraženih igrača, pohotovo kada se uzme u obzir ime protivnika.

Po njega je bio koban Vasek Pospišil, 216. teniser sveta.

Velika borba viđena je i u ovom meču, na kraju je Kanađanin imao više koncentracije i slavio posle pet setova (4:6, 7:5, 7:5, 4:6, 6:3). Hačanov je odlično otvorio duel, dobio uvodni set i činilo se da neće imati problema sa prvom preprekom.

Ipak, iznenađujuća i neizvesna završnica drugog seta, koji je dobio Pospišil, ostavila je traga na Rusu, koji do kraja susreta nije povratio svoju igru sa početka.

Kanađanin će u narednom kolu igrati protiv Tenisa Sandgrena, koji je takođe u pet setova pobedio Žoa Vilfreda Congu.

Treći dan na US Opena donosi nam nova uzbuđenja, na terenu će se naći Novak Đoković, Dušan Lajović i Miomir Kecmanović, kao i Rodžer Federer.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri