TENISKI ROLERKOSTER Krajinović u četvrtfinalu Hamburga

Filip Krajnović ubedljivo poražen (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale turnira u Hamburug, koji pripada ATP seriji 500.

U osmini finala pobedio je Slovaka Martina Kližana sa 2:1 – 6:7(6), 7:5, 6:1 posle čak dva sata i 37 minuta.

Bio je to istinski teniski rolerkoster, meč pun preokreta. Bio je Krajinović na ivici poraza, ali je pokazao i snagu i kvalitet da se izvuče iz neugodne situacije.

Gubio je sa 3:5 u drugom setu, a onda je osvojio 16 od 17 poena da vrati brejk i dođe do izjednačenja.

To je verovatno bio i ključni trenutak borbe za četvrtfinale.

Još je važnije zbog toga kako je Krajinović ispustio prvi set…

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Imao je brejk prednosti i 4:1, vodio i 5:4 i servirao – i izgubio! Ispustio je servis, što je Kližan kasnije iskoristio da reši taj-brejk pun preokreta u svoju korist.

Delovalo je da je Slovak posle toga bio bliži trijumfu. Ipak, Krajinović je zaigrao sjajno, vezao 12 poena i na već opisan način odveo borbu u treći set.

Odlučujuća deonica u potpunosti je pripala našem teniseru. Kližan se i otežano kretao zbog iscrpljenosti, nije hteo da preda i Krajinović je brzo došao do pobede – 6:1.

Rival u borbi za polufinale Hamburga biće mu bolji iz meča Zverev – Delbonis.