Stefanos Cicipas osvojio je Završni masters u Londonu, pošto je savladao Dominika Tima u velikom finalu nakon velike drame u tri seta.

Grk je posle dva sata i 36 minuta sjajnog tenisa, pobedio Austrijanca sa 6:7 (6), 6:2 i 7:6 (4).

Pre toga, u polufinalu je Cicipas savladao iskusnog Rodžera Federera.

Ono što smo želeli, to smo i dobili!

Više nego uzbudljivo finale, veliku borbu dvojice sjajnih tenisera, dramu, a na kraju je pobedio Grk, kao u mitovima svoje domovine.

Prvi set je bio prilično izjednačen, briljirali su i jedan i drugi sjajnim udarcima iz jednoručnog bekhenda.

Ipak, Tim je bio taj koji je prvi morao da spašava brejk loptu i to u četvrtom gemu, uspeo je, da bi potom u sedmom gemu propustio dve.

Cicipas je isto uradio u narednom gemu, da bi posle naredna četiri gema ušli u taj brejk.

Poveo je Tim sa 3:0, pa je vodio i 5:2, ali Cicipas je uspeo da izjednači na 5:5, pa pri 6:6 promašio bekhend.

Potom je Tim servis vinerom došao do vođstva u setovima u velikom londonskom finalu.

Činilo se da će Austrijanac iskoristiti nalet, ali protivnik se ipak vratio i započeo drugi set sa dva brejka, odakle nije bilo povratka.

Poveo je i sa 4:0, Tim je bio i velikom zaostatku, a Cicipas nije popuštao i ušlo se u odlučujući set.

Već u uvodnom gemu trećeg seta, Grk nije iskoristio brejk šansu.

Međutim, uspeo je ipak da oduzme servis protivniku u trećem gemu i onda potvrdi brejk za 3:1.

Tim ne bi bio Tim da se tek tako preda, pa je vratio brejk, izjednačio na 3:3 i najavio dramu u borbi za pehar.

Igrali su gem za gem, ponovo ušli u taj-brejk, što je bio i najpošteniji način da se ovo finale odluči.

Za razliku od onog u prvom setu, Cicipas je stekao prednost i poveo sa 4:1, ali Tim je uspeo da uzvrati i izjednači na 4:4.

To je bilo sve od njega.

Usledila je mini-serija Cicipasa od tri poena – za kraj, za titulu u “O2 Areni”, najvredniju u dosadašnjoj karijeri!

Ovim trijumfom, Cicipas je postao prvi Grk koji je osvojio Završni masters.

Pehar je primio iz ruku šampiona ovog takmičenja iz 1989. godine i bivšeg broja jedan, Štefana Edberga.

Bivša teniserka o publici: Šta treba Novak da uradi da bi navijali za njega?

OBAVEZNO POGLEDAJTE | Partizan – Crvena zvezda: večiti derbi u Areni, atmosfera, navijači